close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

esmesheshgheh

بازدید : 2
سه شنبه 16 دی 1399 زمان : 21:02

مشاوره بورس

ما در مشاوره تلفني بورس آرموو کوشيده ايم با بهره از علم و دانش مشاوران خبره در امر مشاوره بورس، اين اطمينان را برايتان ايجاد کنيم که بورس بازار شانس و بخت و اقبال نيست بلکه رقابت تدبير، صبر و دانش است.

چه سهمي بخرم؟ کي بفروشم؟ کي بخرم؟ سهم هاي کوتاه مدت و ميان مدت خوب کدوم سهام ها هستن؟ از کجا شروع کنم؟ و بسياري سوال ديگر

براي آشنايي با صفر تا صد اين بيزينس سودآور با مشاوره بورس آرموو تماس بگيريد و با آرموو حرفه اي سرمايه گذاري کنيد!

(تا حرفه اي شدن در بورس يک مشاوره فاصله داريد)


مزاياي مشاوره تلفني بورس چيست؟

?- دسترسي سريع و راحت به مشاوران بورس
?- کاهش هزينه ها
?- بدون محدوديت زماني و مکاني
?- بهره گيري از دانش مشاور حرفه اي در کوتاه ترين زمان

مشاوره بورس آرموو شامل چه مواردي ميشه؟

مشاوران بورس آرموو آماده هستند از ? تا ??? در هر ميزان سرمايه گذاري راهنماي شما باشند.

چرا بايد مشاوره بورس بگيرم؟

سرمايه گذاري موفق، يک مشاور نياز دارد،
با مشاوران بورس آرموو ديگر نگران اين موضوع نباشيد

فرصت سرمايه گذاري در بورس رو از دست نده، مشاوره بورس آرموو!

معرفي مدير فني گروه مشاوره بورس

جناب آقاي افشين فتحي

سوابق کاري مهم:

 • رئيس حسابداري گروه فن آوا
 • معاون مالي، اداري و برنامه ريزي اقتصادي شرکت تجارت الکترونيک بانک دي
 • معاون مالي، اداري و برنامه ريزي اقتصادي بهروي تهران بزرگترين شرکت مهندسي ريلي کشور

گواهينامه ها و افتخارات:

 • عضو انجمن مهندسي مالي ايران و خاورميانه
 • عضو انجمن حسابداري مديريت
 • انبار
 • صورتهاي مالي
 • ايزو
 • قوانين ماليات بيمه
 • IFRS
 • ماليات بر ارزش افزوده

h8uy_s3.png

بورس چيست و چه کاري انجام مي‌دهد؟

بازار بورس مکاني است که درآن سهام شرکت‌هاي گوناگون توليدي، خدماتي و سرمايه‌گذاري داد و ستد مي‌شود. مردم به بازار بورس بازارسهام هم مي‌گويند. اما نام رسمي و قانوني آن “بورس اوراق بهادار” است. منظور از اوراق بهادار همان برگه‌هاي سهام شرکت هاست. به مکاني که در آن عمل داد و ستد انجام مي‌گيرد تالار معاملات بورسگفته مي‌شود.

در زبان بسيار ساده بورس بازاري است که در آن معامله‌گران مي‌توانند موارد مختلفي را خريد و فروش کنند، براي اين کار مي‌توان بورس‌هاي مختلفي را با قوانين خاص تشکيل داد مثل بورس ارز يا بورس کالا.

براي مثال شرکت سايپا را در نظر بگيريد که بخشي از سهم خود را در بازار بورس عرضه کرده است( فرض را بر اين ميگيرم که ?? درصد از سهم خود را عرضه کرده باشد). اگر ارزش کل سايپا با تمام دارايي‌هايش يک ميليارد تومان باشد از اين مبلغ ??? ميليون آن را در بورس عرضه ميکند. خريداران حقيقي (که من و شما مي‌شويم) و حقوقي ( که شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري مي‌شوند ) ?? درصد عرضه شده توسط سايپا را مي‌خرند و از اين پس به عنوان سهام دار سايپا به حساب مي‌آيند.

آيا مي دانستيد ……؟!!!!!

چرا براي سرمايه‌گذاري بورس را انتخاب مي‌کنيم؟ در اين قسمت به ?? دليلي که بورس را در درجه اولويت سرمايه‌گذاري قرارمي‌دهد پرداخته‌ايم:

اين موارد رو خيلي جدي بگيريد!!!

در بورس خبري از ماليات نيست و سرمايه و سود شما هر دو از ماليات درامانند

با تشکيل سبدي از سهام متنوع ريسک سرمايه‌گذاري و احتمال زيان خود را کاهش دهيد

با سرمايه‌گذاري در بورس، از حمايت هاي گسترده قانوني برخوردار مي‌شويد

با هر مبلغي مي‌توانيد در بورس سرمايه‌گذاري کنيد

با هر سن و سالي مي‌شود در بورس سرمايه‌گذاري کرد

هيچگاه سرمايه‌هاي ضروري خود را وارد بورس نکنيد

هيچگاه دارائي‌هاي ضروري زندگي خود را براي سرمايه‌گذاري در بورس نفروشيد

قابليت نقد شوندگي سهام از مزيت‌هاي مهم سرمايه‌گذاري‌هاي بورسي به شمار مي‌رود

نگاه بلند مدت و رفتار آگاهانه رمز موفقيت در بورس است

نگاه کوتاه مدت و رفتار هيجاني در بورس منافع شما را در سرمايه گذاري به خطر مي‌اندازد

از طريق بورس مي‌توانيد خود را از ريسک‌هاي احتمالي کسب و کارتان حفظ کنيد، کما اينکه اين ريسک ناشي از بلاياي طبيعي باشد

سهام خوب، يک ثروت ماندگار است

تصميم‌گيري براساس اطلاعات صحيح و قابل اعتماد لازمه موفقيت در بورس است

هيچگاه اصول سرمايه‌گذاري موفق در بورس را فراموش نکنيد

سرمايه‌گذاري در بورس بهترين راه استفاده از وجوه مازادتان است

وارن بافت نابغه سرمايه گذاري مي گويد

«سرمايه‌گذاري موفقيت‌آميز نيازمند گذشت زمان، برخورداري از نظم و ديسيپلين و داشتن صبر و حوصله است. فارغ از اينکه چقدر استعداد و تلاش به خرج بدهيد، بعضي کارها وقت مي‌خواهند: نمي‌توان با ? زن باردار، بچه‌اي را يک ماهه به دنيا آورد

متاسفانه در ايران نگاه به بورس و کسب در آمد از آن منفي است

برخي فکر مي‌کنند اصلا نمي‌شود از بورس پول درآورد!

عده‌اي ديگر فکر مي‌کنند پولي که از بورس در مي آيد حلال نيست!

برخي ديگر نيز مي‌گويند، نمي‌شود از بورس پول خوب و قابل توجهي درآورد!

گروهي هم اعتقاد دارند که بورس تحليل بردار نيست!

در حالي که نگاهي به زندگي وارن بافت که تمرکز خود را بر سرمايه‌گذاري بلندمدت در بازار بورس قرار داده بود، نشان از حقيقت ديگري دارد، او در سال ???? به‌عنوان ثروتمندترين فرد جهان معرفي شد و هم‌اکنون سومين ميلياردر جهان است‌.

انواع بازارهاي بورسي

بازار اوليه:

بازار اوليه بازاري است که در آن سهام يک شرکت يا واحد اقتصادي براي اولين بار در آن عرضه و منتشر مي‌شود. عايدي حاصل از عرضه اين سهام منبعي در تامين مالي آن شرکت يا موسسه خواهد بود. از آنجا که در بازار اوليه، سهام براي بار نخست به خريداران و متقاضيان عرضه مي‌شود، فروشنده اوراق بهادار در حقيقت همان ناشر اوراق بهادار خواهد بود.

بازار ثانويه:

با اتمام عرضه اوليه يک سهم در بازار اوليه، براي ادامه معاملات آن سهم بازار ديگري وجود خواهد داشت به نام بازار ثانويه؛ بنابراين بازار دست دوم (ثانويه) به منظور ايجاد امکان دادو ستد اوراق منتشره در بازار اوليه و افزايش قابليت نقدشوندگي آن، تشکيل شده است. در اين بازار است که طرفين معامله اين امکان را پيدا مي‌کنند که علاوه بر تجديد نظر در اوراق خريداري شده، با خريد و فروش دوباره يا چندباره، تعداد آن را افزايش و يا کاهش دهند و يا اوراق ديگري در سهم ديگري تهيه نمايند. دفعات انجام معامله در بازار ثانويه محدوديتي ندارد، اين ويژگي بازار ثانويه است که موجب مي‌شود تا نقدشوندگي ابزارهاي مالي با جابجا شدن مالکيت آنها، قدرت بيشتري پيدا کند.

وارن بافت موفق‌ترين سرمايه‌گذار کل دنيا

وارن بافت فروش آدامس تا بطري‌هاي کوکاکولا و مجله‌هاي هفتگي را به‌عنوان شغل‌ پاره‌وقت امتحان کرده است. او از سيستم شناور براي سرمايه‌گذاري بر روي شرکتش استفاده کرده‌ و اکنون به‌عنوان موفق‌ترين سرمايه‌گذار قرن بيستم شناخته مي‌شود

مزاياي سرمايه گذاري در بورس چيست؟

براساس باور غالب کساني که از بورس اوراق بهادار شناختي ندارند، بورس مانند کازينو مي‌ماند که تنها خوش شانس‌ها مي‌توانند از آن پول به جيب بزنند، ولي از اين حرف‌ها که بگذريم واقعا بورس چه مزايايي دارد و چرا بايد بورس را براي سرمايه‌‌گذاري انتخاب کنيم ؟

?- کسب بازده

کسب بازده به دو شيوه ميسر است، طريق اول دريافت سود از طريق فعاليت‌هاي شرکتي که سهام آن را در دست داريد، شيوه دوم هم کسب سود ناشي از فعاليت‌هاي مديران، اتفاقات شرکت يا نوسانات قيمتي مربوط به روند قيمت سهم است. اگر بتوانيد اين تغييرات را که موجب برهم خوردن عرضه و تقاضا مي گردد، پيش بيني کنيد از اين سود بهره مي‌بريد.

?-شفافيت اطلاعات

اين مورد يکي از دغدغه‌هاي اصلي يک سرمايه گذار به شمار مي‌رود، سرمايه‌گذار نياز دارد درباره موضوع سرمايه‌گذاريش اطمينان داشته و اطلاعات کامل و دقيقي در دسترس داشته باشد تا خيالش از بابت سرمايه گذاري راحت باشد، بورس جايي امن براي هر سرمايه‌گذاري است دليل اين امنيت هم در سايه قوانين که براي اين بازار وضع شده نهفته است، زيرا شرکت‌هاي بورسي موظفند که اطلاعات مربوط به سهام خود را به صورت منظم در اختيار معامله گران قرار دهند .

?-قابليت نقد شوندگي

اين مزيت در مقايسه با ساير سرمايه‌گذاري‌ها مانند ملک، طلا و ارز بيشتر نمود دارد، در هر يک از اين بازارهاي مالي فاصله تصميم تا فروش شما زمانبر است و باعث اين دغدغه برايتان خواهد شد که آيا مي‌توانيد هر چه سريعتر آن دارايي را بفروشيد و به پول برسيد؟ سهام از اين قاعده مستثني است، اگر سهام شما قابليت نقدشوندگي بالايي داشته باشد مي‌توانيد از نوسانات قيمت سهم حداکثر استفاده را ببريد. در غير اين صورت ممکن است فرآيند فروش چند روز طول بکشد، البته چندان نگران نقدشوندگي هم نباشيد زيرا سهام شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس از قابليت نقدشوندگي بيشتري نسبت به سهام ديگر شرکت‌ها برخوردارند که اين خود اطمينان خاطري براي سرمايه‌گذاري در اين بازار مالي است.

?-کمک به صاحبان صنايع و کسب و کار

اگر شما خود صاحب کسب و کاري باشيد گاها با مقداري وجوه بلااستفاده مواجه خواهيد شد که در حساب يا صندوقتان قرار دارد، در حالي که مي‌توانيد با سرمايه‌گذاري در بورس از بلااستفاده بودن آن جلوگيري کنيد و هر زمان که به پول آن نياز داشتيد به سرعت سهام خود را به پول تبديل کنيد.

همچنين گاهي اوقات اتفاقاتي موجب ضرر و آسيب به کسب و کارتان مي شود اتفاقات فورس ماژوري مانند شيوع جنون گاوي براي يک گاودار يا عدم بارندگي و سيل براي يک کشاورز، دراين موارد هم شما مي‌توانيد با سرمايه گذاري در بورس اين خسارت‌هاي گريزناپذير را جبران کنيد و ريسک موجود در کسب و کار خودتان را خنثي نمائيد.

?-مشارکت و کنترل امور شرکت

صاحبان سهام مي‌توانند از طريق حق رايي که در مجامع عمومي و فوق‌العاده به دست مي‌آورند به نسبت سهام خود در انتخاب مديران و تعيين خط برنامه‌هاي آتي شرکت مشارکت نمايند.

?- تنوع در اوراق بهادار

در بازار سهام اوراق متنوعي معامله مي‌شوند، در هر سرمايه‌گذاري دو اصل ريسک و بازده وجود دارد، با همين دو مولفه مي‌توانيد سهام‌هايي را با ريسک و بازده‌هاي متفاوت انتخاب کنيد و اختيار آن را مطابق با نيازتان در دست گيريد، در حالي که اگر پولتان را در بانک نگه داريد ديگر نمي‌توانيد بازده متفاوتي را انتظار داشته باشيد.

?-استفاده از معافيت هاي مالياتي

اين مقوله شايد شيرين‌ترين بخش سرمايه‌گذاري بورس براي کساني است که با پرداخت ماليات مشکل دارند، علت اين معافيت جذب هرچه بيشتر سرمايه براي بورس و منابع مالي بلند مدت براي واحدهاي توليد است، فروش سهام شرکت‌ها در بورس تنها مشمول نيم درصد ماليات مي گردد که آن هم بر عهده فروشنده سهام است، در ضمن نه تنها سرمايه، بلکه سود سهام هم در بورس مشمول هيچگونه مالياتي نمي گردد.

?-کشف دقيق قيمت

در صورتي که سهام شرکت در بازار نظام يافته معامله نگردد، ارزيابي آن بر مبناي ارزش دفتري خالص دارايي‌ها (منهاي بدهي) يا حداکثر ارزيابي کارشناسان رسمي صورت مي گيرد. اين شيوه‌هاي قيمت‌گذاري علاوه بر هزينه و زمان بيشتر، از دقت کمتري نسبت به حالت متداول در بورس که عرضه و تقاضا تعيين کننده قيمت است، برخوردارند.

?- بهترين گزينه براي شغل دوم

سرمايه گذاري بورسي به سبب صرفه‌جويي در وقت و انرژي بهترين گزينه براي شغل دوم است.

??-سهولت در سرمايه گذاري

براي معامله کردن در بورس نياز به حضور فيزيکي در هيچ جايي نيست و فرقي نمي‌کند اهل روستايي در جنوب ايران باشيد يا تهران. براي معامله گري به يک گوشي يا کامپيوتر نياز داريد و علم تحليل‌گري.

بهترين سهام براي خريد در بورس را چگونه شناسايي کنيم؟

براي انجام يک معامله موفق در بازار سهام(بورس) ايران نيازمند تحليل دقيق و درست سهام هستيم. در بازار سرمايه ايران همچون ساير بازارهاي مالي در دنيا دو روش تحليلي وجود دارد که تحليل تکنيکال و تحليل بنيادي ناميده مي‌شوند. هم‌چنين ابزارهايي وجود دارد که شما را در کنار تحليل‌ها کمک شاياني مي‌کند. فيلترنويسي، تابلوخواني و روانشناسي بازار جزو ابزارهاي اصلي معاملات در بازار به حساب مي‌آيند. شناخت دقيق انواع سهام و روش‌هاي تحليلي در بازار سرمايه کمک شاياني به شما در جهت انجام معاملات موفق خواهد کرد.

? تحليل تکنيکال : شما در تحليل تکنيکال بر اساس رفتار قيمتي سهام، روند آتي قيمت سهام بر اساس گذشته قيمتي آن را پيش‌بيني مي‌نماييد. در تحليل تکنيکال از RSI، MACD، ابزار فيبوناچي و ساير انديکاتورها، اسيلاتورها و ابزارهاي مختلف ديگر در جهت پيش‌بيني روند آتي قيمت‌ها استفاده مي‌شود. شناسايي پتانسيل روند صعودي در يک سهم و شناسايي نقاط ورود و خروج بهينه از کاربردهاي اصلي اين تحليل به حساب مي‌آيد.

? تحليل بنيادي : در تحليل بنيادي سهام به دنبال اين هستيم تا وضعيت بنيادي يک شرکت را با توجه به اعداد و ارقام موجود در صورت‌هاي مالي، پتانسيل‌هاي ذاتي موجود در شرکت مزبور، وضعيت صنعت، اوضاع سياسي و اقتصادي کشور و جهان و وضعيت عرضه و تقاضاي محصولات بررسي نماييم. در نهايت با اعمال پيش‌فرض‌هاي تحليلي به برآورد سود خالص شرکت در آينده پرداخته و با تقسيم سود خالص بر تعداد سهام شرکت به سود خالص هر سهم که به (Earning Per Share) EPS معروف است، دست پيدا کنيم.

? فيلترنويسي : در سايت بورس اوراق بهادار تهران قسمتي تحت عنوان ديده بان تعريف شده است، در اين قسمت شما مي‌توانيد بسياري از اطلاعات مربوط به سهام پذيرفته‌شده در بازار بورس را به صورت لحظه‌اي مشاهده کنيد. يکي از امکانات جالب در اين صفحه بخش فيلترنويسي است. در اين بخش شما مي‌توانيد با تعريف مجموعه‌اي از مشخصه‌هاي مالي، تعداد محدودي از سهام را که داراي آن مشخصه مي‌باشند شناسايي نماييد و به جاي رصد ??? شرکت حاضر در بورس، تنها ? تا ? شرکت را گلچين کرده و پس از آن تحليل تکنيکال و بنيادي آن سهام را انجام داده و در صورت مناسب ارزيابي کردن شرکت، اقدام به خريد سهام آن شرکت بنماييد.

? تابلوخواني : در مبحث تابلوخواني شما با توجه به تغييرات حجم معاملات، تعداد خريدار و فروشنده حقيقي و حقوقي و حجم خريد و فروش آن‌ها به‌عنوان اصلي‌ترين متغيرهاي تابلوخواني در کنار ارزيابي ساير متغيرهايي که در صفحه سايت هر نماد بورسي نمايان استدر رابطه با ورود و خروج سهامداران و جذابيت و توجه به يک شرکت را ارزيابي مي‌کنيد و درنتيجه با تلفيق اين مبحث با تحليل تکنيکال و بنيادي درصد موفقيت خود در بازار بورس را افزايش مي‌دهيد.

? روانشناسي : روانشناسي در بازار بورس به اهميت نقش کنترل فردي در معاملات، چگونگي رفتار جمعي در بازار، چگونگي چينش سهام با توجه به شخصيت معاملاتي و تمامي مطالبي که در نهايت به شکل‌گيري هر چه سريع‌تر شخصيت معاملاتي شما کمک مي‌کند مي‌پردازد. توجه داشته باشيد که تقريباً تمامي معامله گران بازار سرمايه زمان زيادي صرف کرده‌اند تا شخصيت اصلي معامله‌گري خود را شناخته و درصد موفقيت خود را در شناسايي سهام ارزشمند افزايش داده‌اند.

توجه: موفق‌ترين معامله گران افرادي بوده‌اند که توانسته‌اند توازن مناسبي را در استفاده از روش‌ها و ابزارهاي تشريح شده ايجاد نمايند.

افراد ثروتمند و ميليونر خود ساخته باهوش تر و برتر از شما نيستند. اما آنها از يک سري اسرار ويژه براي ثروتمند شدن بهره گرفته اند که شما نيز ميتوانيد با پيروي از آنها حداقل کسب و کار خود را رونق بخشيد.

بورس بازار افراد باهوش است نه بصري!!!

خريد و سرمايه‌گذاري براي اغلب افراد در بازارهايي که مي‌توانند حاصل سرمايه گذاري خود را ببينند راحتتر است به عنوان مثال خانه، زمين، طلا و ارز همگي قابل لمس و ديده شدن هستند ولي بورس و سهام اين چنين نيست، به همين سبب سهام را پر ريسک و مخاطره آميز مي دانند زيرا براي اطمينان آن بخش از ذهنشان که عادت به لمس و ديدن دارد، چيزي به شکل مادي وجود ندارند؛ اين بار رواني موجب مي شود تا از سود سرشار اين بازار چشم پوشي کنند در حالي که افراد باهوش دچار اين فرصت سوزي‌ها نمي‌شوند.

بورس جاي تنبل‌ها نيست!!!

ما اغلب مي‌دانيم چگونه طلا بخريم، خريد ملک و ماشين هم برايمان آسان است ولي امان از آن زماني که به ما بگويند کد مشاوره بورسي بگير، احساس مي‌کنيم قرار است وزنه ??? کيلويي بزنيم، ميدانيد چرا؟ فقط به اين خاطر که اين بازار برايتان ناشناخته است و ذهنتان به صورت طبيعي از ناشناخته ها فراري است زيرا بايد انرژي بيشتري را صرف شناسايي آن کند، به سبب همين تنبلي است که عطاي سود را به لقاي آن مي بخشيد .

اين مطلب کاملا علمي است و مي توانيد با سرچ درباره مسير عصبي از صحت آن مطمئن شويد؛ مغز خزنده ما، مصرف انرژي را مغاير با بقاي خود مي بيند و از انجام يک کار جديد يا فعاليت جديد فرار مي کنيم زيرا مغز ما به صورت ناخودآگاه به ما مي گويد:

ولش کن، نمي خواد اين کار و انجام بدي. چرا مي خواي خودت و خسته کني. تو که آخرش نمي توني انجامش بدي!!!

چرا بورس را هيولايي مي‌دانيم که بايد از آن بترسيم؟

بزرگترين مشکل بورس اين است که از زمان تصميم گيري کاربر براي سرمايه گذاري تا شروع سرمايه گذاري در بورس بيش‌تر از يک هفته طول نمي کشد. همين موضوع در نهايت به ضرر بورس و اقتصاد کشور ختم مي شود.

اگر معامله گري هم مانند پزشکي مهندسي يا هر رشته تحصيلي ديگر نياز به گذراندن دوره اي دو ساله يا بيشتر داشت آن وقت شاهد ضرر کردن افراد در بورس نبوديم و اين بد بيني نسبت به بورس ايجاد نمي شد.

متاسفانه براي شروع معامله گري هيچ امتحان ورودي نياز نيست از همين رو شخص بدون اينکه حتي الفباي تحليل گري را بلد باشد سهم ميخرد، ضرر هم ميکند و در نهايت از بورس ايران و تحليل ناپذير بودنش حرف مي زند.

معمله گران بورسي فراموش مي کنند، بورس بازاري سراسر هيجان برانگيز است ولي رفتارهاي هيجاني را تاب نمي آورد‌.

سرمايه گذاري در بورس معاف از ماليات است.

چگونه در بورس سرمايه گذاري کنيم ؟

وقتي صحبت از سرمايه گذاري در بورس مي‌شود تمام ذهن ما به سمت تالار حافظ تهران با آن تابلوي بزرگ قرمز رنگش مي‌رود، اغلب فکر ميکنند براي خريد سهم بايد به همين تالار بروند و از کارگزارن بخواهند که برايشان سهم بخرند، اما اين شيوه سال‌هاست که قديمي شده، در حال حاضر هر فردي با انجام چهار گام مي‌تواند در خانه و از طريق اينترنت با يک کامپيوتر يا موبايل معاملات بورسي انجام دهد.

مراحل ابتدائي سرمايه گذاري در بورس به شرح زير است:

 • گام اول : دريافت کد بورسي
 • گام دوم: آموزش بورس
 • گام سوم: تهيه پول
 • مرحله چهارم: معامله‌گري

ليورمور مشهورترين بورس‌باز تاريخ

ليورمور يک دلال بود اما ارزش صبر کردن را خوب مي‌دانست و خوب مي‌دانست که چه‌وقت اصلا معامله نکند. او هنر استفاده از زمان را داشت.

ليورمور باور داشت:

پول از راه صبر درمي‌آيد نه از راه خريد و فروش.

درست بخريد، موقعيت خود را محکم بچسبيد.

ارزش اسمي چيست؟

ارزش اسمي يک سهم، قيمتي است که پذيره نويسي سهام شرکت بر اساس آن قيمت انجام مي‌شود.

ارزش دفتري چيست؟

اگر مجموع بدهي‌هاي شرکت را از مجموع دارايي‌هاي شرکت کم کنيم، مبلغ باقيمانده نشان‌دهنده مجموع ارزش سرمايه سهامداران شرکت يا به تعبير دقيق‌‌تر، مجموع حقوق صاحبان سهام شرکت خواهد بود. حال اگر مبلغ حقوق صاحبان سهام شرکت را بر تعداد سهام شرکت تقسيم کنيم، عدد حاصل بيانگر ارزش دفتري هر سهم است. در حقيقت، ارزش دفتري معياري کليدي است که سرمايه‌گذاران براي اندازه‌گيري ارزش سهام از آن استفاده مي‌کنند.

ارزش واقعي چيست؟

ارزش واقعي يا ارزش معاملاتي، قيمتي است که سهام بر اساس آن، در بورس معامله مي‌شود. آنچه که قيمت سهم در بورس را تعيين مي‌کند، ميزان عرضه و تقاضا براي يک سهم است. براي مثال، ممکن است به علت عملکرد خوب يک شرکت، سرمايه‌گذاران زيادي متقاضي خريد سهام آن شرکت در بورس باشند؛ بنابراين، قيمت آن در بورس براساس ميزان تقاضا، افزايش خواهد يافت و حتي ممکن است اين افزايش، تا چند برابر ارزش اسمي هم باشد. در نقطه مقابل، عملکرد ضعيف يک شرکت ممکن است باعث بي‌‌رغبتي سرمايه‌گذاران به خريد يا نگهداري سهم مذکور و در نتيجه، افزايش عرضه آن در بورس باشد. طبيعتاً با افزايش عرضه، قيمت سهم کاهش يافته و اگر اين روند ادامه يابد، ممکن است قيمت سهم حتي به زير قيمت اسمي، يعني ??? تومان برسد؛ بنابراين، قيمت بازار يک سهم، قيمتي است که در بورس، براي سهم تعيين مي‌شود.

وارن بافت نابغه سرمايه گذاري مي گويد

«بهتان مي‌گويم چطور پولدار شويد. درها را ببنديد. هر وقت بقيه حريص بودند شما ترسو شويد. هر وقت بقيه ترسو شدند شما حريص شويد

«نکته کليدي در سرمايه‌گذاري اين نيست که سبک سنگين کنيد فلان صنعت قرار است چه تأثيري بر جامعه داشته باشد يا چقدر رشد کند. بيشتر حواستان به اين باشد که ببينيد فلان شرکت چقدر در رقابت با بقيه جلوتر است و از همه مهم تر اينکه تا کي مي‌تواند جلو بماند

مفاهيم بنيادي براي شناخت سوددهي شرکت‌ها

EPS

(سود هر سهم)، هرگاه کل سود پس از کسر ماليات را به تعداد سهام تقسيم نماييم؛ سود هر سهم بدست مي‌آيد.

DPS

(سود نقدي سهام يا سود تقسيم شده)، وقتي شرکتي تصميم مي‌گيرد بخشي از درآمدهاي پس از کسر مالياتش را به شما پرداخت کند، آنچه به شما پرداخت مي‌کند «سود تقسيمي» نام دارد.

NAV چيست؟

(ارزش خالص دارايي)عبارت از ارزش کل دارايي‌هاي شرکت پس از کسر بدهي‌ها است.

ماموريت آرموو در مشاوره بورس

ما در آرموو کوشيده ايم با بهره از علم و دانش مشاوران خبره در امر سرمايه گذاري بورسي و مشاوره بورس، اين اطمينان را برايتان ايجاد کنيم که بورس بازار شانس و بخت و اقبال نيست بلکه رقابت تدبير، صبر و دانش است.

براي آشنايي با صفر تا صد اين بيزينس سودآور با مشاوران ما تماس بگيريد

مي توانيد از طريق اپليکيشن يا مشاوره تلفني بورس (02145298) با مشاور خود ارتباط برقرار نمائيد.

منبع: https://www.armoo.co/exchange-advice/

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 9

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 27
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 7
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 8
 • بازدید ماه : 12
 • بازدید سال : 12
 • بازدید کلی : 383
 • کدهای اختصاصی