کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی esmesheshgheh
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

esmesheshgheh

بازدید : 0
سه شنبه 16 خرداد 1402 زمان : 19:26

بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد کيست ؟

به دنبال بهترين دکتر براي زگيل تناسلي در مشهد هستيد؟

بسيار عالي ، در ادامه اين بحث نکات کاملي درباره زگيل تناسلي و مشکلات همراه با آن و همچنين مهمترين نکات براي انتخاب بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد را براي شما به طور کامل عنوان خواهيم کرد.

شايد شما با مشکل زگيل تناسلي مواجهيد و اکنون به دنبال بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد براي رفع مشکل خود در حال سرچ و جست و جو در اينترنت هستيد. براي اين که بدانيد کدام يک از متخصصين پزشکي به عنوان بهترين دکتر براي زگيل تناسلي ميتوانند به شما کمک کنند بايد به چند نکته دقت کنيد :

v1_hube.jpg

در زمينه درمان زگيل تناسلي متخصصين زنان ، متخصصين اورولوژي و متخصصين پوست فعاليت ميکنند که درمان زگيل تناسلي براي بانوان در حوزه تخصصي پزشکان فوق تخصص اونکولوژي (سرطان شناسي ) زنان قرار دارد.

پس تا اينجا متوجه شديد که براي انتخاب بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد ميتوانيد به چه پزشکاني مراجعه کنيد.

از سوي ديگر با توجه به اين که درمان زگيل تناسلي در مرحله اول اکثرا نياز به حذف فيزيکي زگيل ها دارد بايد مطمئن شويد پزشکي که براي اين کار انتخاب ميکنيد هم تخصص و تجربه لازم و هم دستگاه هاي لازم و به روز را جهت درمان شما در اختيار دارد.

دستگاه هايي مثل الکتروکوتر ، ليزر زگيل تناسلي ، کرايوتراپي ، پلاسما تراپي و پلکسر براي زگيل تناسلي ، آر اف واژينال براي درمان زگيل تناسلي و ....

پس متوجه شديد که براي انتخاب بهترين دکتر براي زگيل تناسلي در مشهد بايد به اين نکات توجه کنيد که پزشکي که انتخاب ميکنيد هم تخصص و تجربه لازم و هم دستگاه هاي به روز و مورد نياز را براي درمان مشکل شما در اختيار داشته باشد.

اينجاست که ميتوانيد مطمئن باشيد که بهترين متخصص براي درمان زگيل تناسلي در مشهد را پيدا کرده ايد.

قبل از آن که وارد مباحث علمي در خصوص اين که اصلا بيماري زگيل تناسلي چيست و از کجا مي آيد شويم ميخواهيم يک نکته را خاطر نشان کنيم که در تصميم گيري شما براي يافتن بهترين متخصص براي درمان زگيل تناسلي در مشهد کمکتان کرده باشيم .

بدون اغراق شايد دکتر ديانا حسيني متخصص زنان و زايمان ، فوق تخصص جراحي سرطان هاي زنان و مسترکورس جراحي زيبايي زنان از آکادمي جراحي زيبايي آمريکا بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد جهت رفع و درمان زگيل تناسلي باشند.

چرا؟ چون در کنار داشتن تخصص و دانش کافي در اين زمينه ، با در اختيار داشتن بهترين و به روزترين دستگاه هاي حوزه درمان زگيل تناسلي و به روزترين متدهاي حذف و ريشه کن کردن اين زگيل هاي تناسلي ، ميتوانيد اين اطمينان را داشته باشيد که بهترين نتيجه با بالاترين درصد بهبود را تحت درمان ايشان کسب خواهيد کرد.

تخصص و دانش در کنار در اختيار داشتن تجهيزات و امکانات به روز درماني نکات مهم در انتخاب بهترين پزشک براي درمان زگيل تناسلي در مشهد هست که بايد به آن توجه کنيد.

از اين نکات ميگذريم و وارد اين بحث ميشويم که اصلا زگيل تناسلي چيست ؟

از کجا مي آيد و با ما چه ميکند و چطور ميشود از ابتلا به زگيل تناسلي پيشگيري کرد ؟

زگيل تناسلي يک عفونت شايع مقاربتي است که از طريق رابطه جنسي واژينال و مقعدي، وسايل جنسي مشترک و به ندرت از طريق رابطه جنسي دهاني منتقل مي شود. زگيل تناسلي زائده هاي نرمي هستند که روي اندام تناسلي ظاهر مي شوند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري ها (CDC)، زگيل تناسلي يا همان HPV شايع ترين بيماري در بين همه بيماري هاي مقاربتي است.

همه افرادي که از نظر جنسي فعال هستند در برابر عوارض HPV از جمله زگيل تناسلي آسيب پذير هستند.

از بهترين دکتر زگيل تناسلي مشهد ميپرسيم که علائم شايع زگيل تناسلي چيست ؟

- يک يا تعدادي توده بدون درد در اطراف واژن، آلت تناسلي يا مقعد

- خارش يا خونريزي از ناحيه تناسلي يا مقعد

- شريک جنسي که زگيل تناسلي دارد، حتي اگر علائمي نداشته باشيد

زگيل تناسلي مي‌تواند روي ديواره‌هاي واژن، ناحيه بين دستگاه تناسلي خارجي و مقعد رشد کند. در مردان، ممکن است در نوک يا ساقه آلت تناسلي، کيسه بيضه يا مقعد ايجاد شوند. تورم هاي کوچک، گوشتي، قهوه اي يا صورتي در ناحيه تناسلي شما شکلي شبيه گل کلم که به دليل نزديکي چند زگيل به هم ايجاد مي شود خارش يا ناراحتي در ناحيه تناسلي .

نحوه انتقال زگيل تناسلي :

ويروس زگيل تناسلي مي تواند حتي زماني که هيچ زگيل قابل مشاهده اي وجود نداشته باشد منتقل شود. بسياري از افراد مبتلا به اين ويروس علائمي ندارند اما همچنان مي توانند آن را منتقل کنند. پس از ابتلا به عفونت، ممکن است هفته ها تا چندين ماه طول بکشد تا علائم ظاهر شوند.

ممکن است از راه هاي زير به زگيل تناسلي مبتلا شويد :

· تماس پوست به پوست، از جمله رابطه جنسي واژينال و مقعدي

· به اشتراک گذاشتن وسايل جنسي

· رابطه جنسي دهاني، اما اين مورد نادر است.

· ويروس همچنين مي‌تواند از مادر در هنگام تولد به نوزاد منتقل شود، اما نادر است.

· بوسيدن و وسايل مشترک مانند حوله، کارد و چنگال، فنجان يا صندلي توالت عموما باعث اتتقال زگيل تناسلي نميشوند.

جهت پيشگيري و جلوگيري از ابتلا به زگيل تناسلي چه کنيم؟

بعضي از اقدامات پيشگيرانه عبارتند است از:

· اجتناب از مقاربت بدون حفاظت جنسي با شرکاي جنسي متعدد.

· در صورت مقاربت، از روش هاي فيزيکي جلوگيري از بارداري استفاده نماييد.

· منطقه تناسلي را خشک و تميز نگه داريد.

· براي جلوگيري از تعرق بيش از حد و افزايش گردش هوا در ناحيه تناسلي از لباس زير پنبه اي استفاده کنيد.

· زگيل را لمس يا زخم نکنيد و حتي آن را فشار ندهيد.

· از خارش محل زگيل اجتناب نماييد.

ويروس پاپيلوماي انساني پرخطر (ويروس زگيل تناسلي) عامل 99 درصد موارد سرطان دهانه رحم است. عليرغم روش هاي پيشگيري موجود از طريق واکسن ويروس زگيل تناسلي و دو روش غربالگري، زنان همچنان در سراسر جهان بر اثر سرطان دهانه رحم مي ميرند.

سرطان دهانه رحم قابل پيشگيري است، اما به دليل ميزان غربالگري پايين، تعداد زيادي از زناني که مبتلا به ايدز هستند را تحت تاثير قرار مي دهد.

دستورالعمل‌هاي فعلي توصيه مي‌کنند که غربالگري پاپ براي زناني که مبتلا به ايدز هستند نبايد ديرتر از ?? سالگي يا ظرف يک سال از شروع فعاليت جنسي شروع شود. براي کساني که نقص ايمني ندارند، غربالگري پاپ از 25 سالگي شروع مي شود.

دانش سرطان دهانه رحم و ويروس زگيل تناسلي

به طور خاص از نظر دانش کلي خود در مورد سرطان دهانه رحم و ويروس زگيل تناسلي، اکثر زنان به طور دقيق عوامل خطر سرطان دهانه رحم را با استناد به رفتارهاي سبک زندگي مانند سيگار کشيدن و داشتن رابطه جنسي محافظت نشده شناسايي کردند.

آنها همچنين دريافتند که داشتن ايدز و انجام ندادن آزمايش پاپ طبق توصيه شده خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزايش مي دهد .

روش هاي پيشگيري که توسط زنان شناسايي شد شامل فعاليت جنسي ايمن، تغذيه سالم، ورزش، و دريافت واکسن ويروس زگيل تناسلي بود .

در انتها به شما بانوان عزيز مشهدي مجدد يادآور ميشويم که دکتر ديانا حسيني بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد هستند و با دستگاه هاي به روز و مدرن براي درمان زگيل تناسلي در خدمت شما بانوان گرامي خواهند بود.

بازدید : 0
يکشنبه 7 خرداد 1402 زمان : 16:25

زگيل تناسلي چيست ؟

از کجا مي آيد و با ما چه ميکند ؟

در اين پست که از کانال تگرام دکتر ديانا حسيني بهترين متخصص درمان زگيل تناسلي زنان در مشهد برداشته شده است قصد داريم همه چيز درباره زگيل تناسلي را شرح دهيم . از ايجاد تا درمان زگيل تناسلي.

علت به وجود آمدن زگيل تناسلي در زنان

همه افرادي که از نظر جنسي فعال هستند در برابر عوارض HPV از جمله زگيل تناسلي آسيب پذير هستند.

اين علائم به اين معني است که شما ممکن است زگيل تناسلي داشته باشيد :

يک يا تعداد بيشتر توده يا توده بدون درد در اطراف واژن، آلت تناسلي يا مقعد

خارش يا خونريزي از ناحيه تناسلي يا مقعد

- شريک جنسي که زگيل تناسلي دارد، حتي اگر علائمي نداشته باشيد.

ويروس پاپيلوماي انساني (HPV) يکي از شايع ترين علل بيماري هاي مقاربتي در مردان و زنان در سراسر جهان، به ويژه در کشورهاي در حال توسعه است. شايع ترين تظاهرات HPV در ناحيه تناسلي زگيل هاي آنوژنيتال يا کنديلوماتا آکوميناتا است.

اين ضايعات به صورت پاپول، ندول يا رشد نرم، رشته‌اي، صورتي، بي‌حرکت يا ساقه‌دار ظاهر مي‌شوند. معمولاً رشد اگزوفيتي شبيه به گل کلم وجود دارد و معمولاً بدون علامت است.

چند نکته در خصوص زگيل هاي تناسلي :

بيش از نيمي از افراد فعال جنسي در طول زندگي خود به HPV آلوده مي شوند.

بخش هاي تناسلي عليرغم خوش خيم بودن، به دليل عدم درمان موثر، با بار بيماري و کاهش کيفيت زندگي همراه است.

واکسن هاي پيشگيري کننده عفونت HPV که شايع ترين واکسن هاي پرخطر و کم خطر را هدف قرار مي دهند، در برنامه ملي ايمن سازي بسياري از کشورها در سال 2008 گنجانده شده اند.

مطالعات نشان مي دهند که برنامه واکسيناسيون عمومي HPV در کاهش قابل توجه شيوع زگيل تناسلي در بين بيماران واجد شرايط واکسن در کشورهايي که به طور موثر برنامه واکسيناسيون را دنبال ميکنند موثر بوده است.

زگيل تناسلي را بشناسيم ؟

زگيل تناسلي زائده هاي نرمي هستند که روي اندام تناسلي ظاهر مي شوند. آنها مي توانند باعث درد، ناراحتي و خارش شوند. آنها يک عفونت مقاربتي (STI) هستند که توسط سويه هاي کم خطر ويروس پاپيلوماي انساني (HPV) ايجاد مي شود. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري ها (CDC)، HPV شايع ترين بيماري در بين همه بيماري هاي مقاربتي است.

در مورد تاثير کاندوم در پيشگيري از زگيل تناسلي به اين موضوع مهم دقت داشته باشيد که کاندوم 100 درصد از انتقال زگيل تناسلي جلوگيري نميکند، اما به طور قابل توجهي بار ويروسي را که وارد بدن مي شود کاهش مي دهد. با توجه به اين نکته که اکثر افراد آلوده هيچ علامتي از عفونت ندارند ، پس استفاده از کاندوم ميتواند شانس انتقال ويروس زگيل تناسلي را کاهش دهد. در اکثرمواقع سيستم ايمني به تنهايي حريف ويروس زگيل تناسلي ميشود و معمولاً در عرض 12 تا 18 ماه قادر به مقابله با اين ويروس و حذف کامل آن از بدن است. البته که سلامت جسمي و تغذيه صحيح و موارد ديگري که در ادامه به آن اشاره خواهيم کرد نقش تعيين کننده در اين که سيستم ايمني وظيفه خود را به درستي انجام دهد دارد.

بازدید : 1
جمعه 5 خرداد 1402 زمان : 1:25

چاپ و بسته بندی مواد غذایی در سال 1402

z1_f22g.jpg

صنعت چاپ و بسته بندی یکی از صنایع زیربنایی در کشورهای در حال توسعه است. نقش مهمی در توسعه صادرات، تجارت و روابط اقتصادی بین کشورها دارد.

برای نشان دادن وضعیت این صنعت، در حال حاضر کشورهایی در جهان هستند که با تقویت صنعت چاپ و بسته بندی تبلیغاتی می توانند درآمد زیادی از تجارت جهانی کسب کنند.

اما در مقابل این دسته از کشورها، کشورهای دیگری در جهان وجود دارند که علیرغم مزیت های اقتصادی در تولید بسیاری از محصولات، صرفاً به دلیل عدم وجود یک محصول قوی از بخش بزرگی از بازار مصرف جهانی کنار گذاشته شده اند. ایران بدون هیچ تعارفی در رتبه اول این کشورها قرار دارد. شواهد موجود نشان می دهد که در حال حاضر برخی از صادرکنندگان ایرانی محصولات خود را با کمترین قیمت جهانی به کشورهای شناخته شده صنعت بسته بندی می فروشند و این محصولات را با چند برابر قیمت خرده فروشی مجددا بسته بندی می کنند.

نقش چاپ و بسته بندی در روی فروش محصولات

تبلیغات تاثیر زیادی بر فروش محصول دارد. امروزه بسته بندی آنها یکی از راه های تبلیغ و بازاریابی محصولات می باشد. تبلیغات رایگان و خلاقانه را می توان روی کاغذ کادو انجام داد. شما می توانید محصولات و خدمات خود را از طریق تبلیغات به مشتریان معرفی کنید. امروزه چاپ اطلاعات بسته بندی محصولات یکی از مهمترین ابزارهاست. اما باید در این کار تخصص لازم را داشته باشید و روش درست و مناسب را انتخاب کنید.

زمانی که نام محصول، ترکیبات و اجزای آن، تاریخ مصرف، تاریخ ساخت و انقضای محصول، شرایط نگهداری آن و موارد مفیدی از این دست بر روی بسته بندی درج شود، اعتماد مشتری را جلب می کند. در عین حال نوع چاپ و بسته بندی نیز در این زمینه نقش بسزایی دارد. هرچه طراحی نوآورانه و خلاقانه تر باشد، توجه بیشتری را به خود جلب می کند. پس فقط محصولات خود را بسته بندی نکنید. سعی کنید تکنیک های جدید و مدرن، طراحی به روز و غیره را در بسته بندی قرار دهید تا توجه مشتری را به خود جلب کنید. کیفیت محصول نیز در جلب اعتماد مشتری نقش دارد.

نقش بسته بندی در صادرات

با رقابت شدید در بازار بین المللی، بسته بندی محصولات بسیار مهمتر از قبل شده است. در این بازارها، تولیدکنندگان و صادرکنندگان به انواع بسته بندی، طرح ها، چاپ و ... توجه زیادی دارند و آنها را یکی از ابزارهای بازاریابی خود می دانند. طراحی بسته بندی نقش مهمی در این امر ایفا می کند. طراحی خلاقانه به ما امکان می دهد نظرات مشتریان بیشتری را جلب کرده و محصولات خود را رقابتی تر کنیم. نکته دیگری که در زمینه صادرات و نقش بسته بندی می توان به آن اشاره کرد، اهمیت بازیابی و استفاده مجدد از بسته بندی محصولات به ویژه بسته بندی مواد غذایی است.

امروزه موضوع محیط زیست و حداقل آسیب های وارده بسیار مورد بحث قرار گرفته است تا بتوان بسته بندی را بازیافت کرد و بیش از پیش به چرخه طبیعی بازگرداند.

سخن آخر

بسته بندی بخشی از فروش است و تا حدودی می توان آن را جزء مهمی از آن دانست. اهمیت بسته بندی و استفاده از سلفون opp در این است که با انجام صحیح آن می توانید موفق تر از رقبای خود در بازار باشید. بسته بندی عالی با طراحی منحصر به فرد، چاپ و نوع کاغذی که در تولید آن به کار می رود، نقش مهمی در جلب اعتماد و توجه مصرف کنندگان دارد. بسته بندی باید به گونه ای باشد که بتواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی رایگان و کاربردی با محافظت و جلوگیری از آسیب به محصول به ویژه محصولات غذایی و دارویی، فروش را افزایش دهد.

بازدید : 1
جمعه 29 ارديبهشت 1402 زمان : 18:11

تجربه زندگي و مهاجرت به کانادا + نظرات شخصي

تجربه‌ي زندگي و مهاجرت به کانادا، از ديد بسياري از افراد، کاملا سليقه‌اي و بستگي به شرايط و خصوصيات اخلاقي افراد دارد. به طور مثال براي فردي که تحمل سرما را ندارد، شايد اين مسئله که از اوايل ماه اکتبر، اکثر مناطق کانادا دماي زير صفر را تجربه مي‌کنند، غير قابل تحمل باشد.

به طور کلي با توجه به تجميع نظر بسياري از افراد، مي‌توانيم مزايا و معايب زندگي در کانادا را به چند مورد تقسيم کنيم که در ادامه‌ي اين مقاله، به طور مفصل به آن‌ها مي‌پردازيم.

تجربه زندگي در کانادا

يکي از بهترين راه‌ها براي افرادي که در حال کسب اطلاعات درباره‌ي کشورهاي مختلف، به قصد مهاجرت هستند، پرس و جو از افرادي که قبلا اين مسير را رفته‌اند مي‌باشد.

ممکن است دوست و يا خانواده‌اي در کشورهاي مختلف داشته باشند تا با کسب اطلاع از خلقيات، توانايي‌ها، تجربه‌ها و … از آن، بتوانند بهتر تصميم بگيرند.

ما در اين مقاله، پس از جمع آوري اطلاعات از تجربيات افراد، داده‌ها را به صورت طبقه بندي شده، در اختيار شما قرار مي‌دهيم تا بهتر بتوانيد هدف و تصميم خود را مشخص کنيد.

حقايق مهاجرت و زندگي در کانادا

کشور کانادا با توجه به سياست‌هايي که در زمينه‌ي مهاجر پذيري به کار مي‌برد، قوانين و شرايط بسيار مناسب و مطلوبي را براي مهاجران فراهم کرده است. اين کيفيت شرايط و خدمات به صورتي مي‌باشد، که زندگي مهاجرين کانادا هم سطح و هم تراز با شهروندان کانادايي است.

در سال‌هاي اخير، شهرهايي از کانادا مانند تورنتو، مونترال، ونکوور و … جزو بهترين شهرها براي زندگي در دنيا قرار گرفته‌اند. ثبات اقتصادي،زيبايي‌هاي طبيعي بسيار زيبا، سطح آموزشي بالا، فرصت‌هاي شغلي عالي و … از عواملي است که باعث شده کانادا به بهشت مهاجران تبديل شود.

ميزان رضايت از زندگي در کانادا

در کشور کانادا 82 درصد از مردم در رضايت کامل از شرايط زندگي به سر مي‌برند. طبق آمار جهاني، کانادا از لحاظ پايين بودن ميزان جرم و جنايت، جزو 10 کشور اول امن دنيا قرار دارد. طبق سياست‌هاي اين کشور، جذب نيروهاي ماهر و کارآمد منجر به پيشرفت بالاي اقتصادي، اجتماعي و … شده است.

مشکلات اصلي زندگي در کانادا

گرچه زندگي در کانادا مزاياي بسيار زيادي دارد، اما معايب و مشکلاتي هم وجود دارد که لازم است قبل از مهاجرت به کانادا با آن‌ها آشنا شويد.

برخي از اصلي‌ترين مشکلات زندگي در کانادا، سردي بيش از حد استان‌هاي شمالي، دو زبانه بودن برخي از استان‌ها و الزام يادگيري زبان فرانسوي براي زندگي در آن استان‌ها، هزينه‌ي بالاي مسکن در اکثر شهرهاي بزرگ، بالا بودن هزينه‌هاي تحصيل، پهناور بودن کشور و مشکلات عبور و مرور و … هستند.

دلايل اصلي پشيماني از مهاجرت به کانادا

گاهي اوقات به دليل عدم بررسي شرايط پيش از اقدام به مهاجرت، عدم انعطاف پذيري فرد با محيط و شرايط جديد و يا ساير عوامل فردي باعث مي‌شود تا مهاجران، پس از مهاجرت با مشکلاتي مواجه شوند.

برخي از اين مشکلات با گذشت زمان برطرف شده و برخي ديگر مانند سرماي شديد هوا ممکن است رفع نشده و نياز باشد فرد مهاجر خودش را با شرايط وفق دهد. بنابراين دلايل پشيماني از مهاجرت به کانادا ، اصولا قابل رفع هستند و کمتر کسي به فکر بازگشت به کشور مبدا مي‌افتد.

تفاوت‌هاي مهم زندگي در ايران و کانادا

اصلي‌ترين تفاوت در زندگي بين ايران و کانادا، متفاوت بودن قوانين و مقررات و همچنين ميزانِ قانون پذيريِ افراد جامعه است. تفاوت در قوانين، بزرگ‌ترين و تاثيرگذارترين بخش در زندگي افراد است. کشور کانادا، اقتصادي پيشرفته و کمترين ميزان فساد مالي را دارد.

از ديگر تفاوت‌هاي ايران و کانادا، مي‌توان به آب و هواي اين دو کشور اشاره کرد. کشور ايران با اينکه کشور کوچکي است، اما آب و هواي چهار فصل دارد.

فرهنگ، در کشور ايران و کانادا، کاملا متفاوت است که در ادامه به برخي از آن‌ها اشاره ميکنيم. به طور مثال، در ايران مردم عادت به تعارف دارند در حالي که کانادايي‌ها در کمال ادب، بسيار رک‌گو هستند. وقت شناسي و اهميت دادن به زمان، از ويژگي‌هاي بارز کانادايي‌هاست که در بين ايراني‌ها کمتر مشاهده مي‌شود.

کانادايي‌ها به مسئله‌ي برابري بسيار اهميت مي‌دهند. احترام به تفاوت زبان، فرهنگ، نژاد برايشان بسيار مهم است. همچنين افراد را از لحاظ مادي، طبقه بندي نمي‌کنند. درحالي که در ايران افراد به دو دسته‌ي فرودست و فرادست تقسيم مي‌شوند.

مزايا و معايب زندگي و مهاجرت به کانادا

افراد با توجه به هدف از مهاجرتشان که دريافت ويزاي توريستي کانادا، تحصيل در کانادا و يا دريافت ويزاي استارتاپ کانادا و … است، موارد متفاوتي برايشان مهم و ضروري خواهد بود.

بنابراين يکي ديگر از مهم‌ترين کارهايي که براي انتخابِ مقصدِ مهاجرت بايد انجام دهيد، اين است که پس از مطالعه‌ي تجربه زندگي و اقامت کانادا، مزايا و معايب را متناسب با موقعيت و شرايط خود يادداشت کرده تا بتوانيد با مقايسه‌ي آن‌ها، متوجه شويد که آيا مهاجرت به آن کشور براي شما مناسب است يا خير.

مزاياي عمومي زندگي و مهاجرت به کانادا به شرح زير است

 1. اقتصاد رو به رشد در کانادا
 2. مهاجرت پذيري و مردمان خوش برخورد
 3. عدم احساس غربت به دليل چند فرهنگي بودن کانادا
 4. قانونمند بودن کانادا
 5. امنيت بالا و پايين بودن درصد جرم
 6. سيستم آموزشي بسيار عالي
 7. عدم وجود تنش و تهديد خارجي
 8. وجود دولتي کارآمد
 9. رعايت حقوق انساني و فردي

بهتر است معايب زندگي در کانادا را هم بدانيد تا بتوانيد بهتر تصميم بگيريد. در ادامه به معايب عمومي مهاجرت و زندگي در کانادا مي‌پردازيم:

 1. آب و هواي سرد و قطبي در اکثر مناطق اين کشور
 2. بالا بودن نرخ ماليات نسبت به آمريکا
 3. عدم پذيرش مدارک تحصيلي و سوابق کاري برخي کشورها

باز هم تاکيدمان بر اين مسئله است که هر فردي، با توجه به شرايط خود و استان مورد انتخابش، تصميم نهايي را مي‌گيرد؛ که آيا کانادا مکان مناسبي براي او هست يا خير!

تجربه هاي شخصي مهاجرت به کانادا

من همراه با پدر و مادرم، در سن 12 سالگي به کانادا مهاجرت کردم. در دوره‌ي دبيرستان، به صورت نيمه وقت، پيش خدمت يک رستوران هستم. حقيقتا اينجا انعام خوبي مي‌دهند. شايد بنظرتان عجيب باشد اما درآمد خوبي دارم و راضي هستم.

من پس از گذشت 9 سال زندگي در کانادا اين را به شما مي‌گويم که قبل از ورود به کانادا، زبان خودتان را تقويت کنيد. مهارت‌ها و بازار کار مورد نياز کانادا را بررسي کنيد. کانادا پذيراي خوبي است؛ اما تضمين يک زندگي لوکس را به شما نمي‌دهد. براي رسيدن به خواسته‌ها، بايد تلاش کنيد!

من در تورنتو وکيل مهاجرت هستم. بدون هيچ ترديدي، بهترين گزينه، مهاجرت به کانادا است. کانادا فرصت‌هاي خوبي براي اشتغال و رشد فردي به شما مي‌دهد.

اقتصاد کانادا جزو 10 کشور برتر جهان است. امکانات آموزشي و بهداشتي در کانادا رايگان و جزو بهترين‌ها در جهان است. با توجه به وجود برنامه‌هاي مهاجرتي متنوع، راه‌هاي مختلفي براي انواع اقشار با هدف مهاجرت وجود دارد.

من يک دانشجوي ايراني کانادايي هستم. بنظر من سيستم سلامت ما، شگفت انگيز است. با توجه اينکه اکثر کانادايي‌ها به طور متوسط بيش از 80 سال عمر مي‌کنند، کانادا داراي يکي از بهترين سيستم‌هاي بهداشتي در جهان است.

ميزان جرم و جنايت در مقايسه با ساير کشورها، بسيار اندک است. سيستم آموزشي نيز فوق العاده است. شهريه‌ي دانشگاه‌ها در مقايسه با کشورهاي اروپايي کمتر و دانشگاه‌هايمان جزو برترين‌ها هستند.

پس از 6 سال در کانادا به شما مي‌گويم که اگر به خانواده‌تان وابسته هستنيد، به کانادا مهاجرت نکنيد! نه تنها به کانادا، بلکه به هيچ کشوري مهاجرت نکنيد. اما به طور کلي، کانادا جايي است که اگر براي رسيدن به اهدافتان تلاش کنيد، قطعا به آن‌ها مي‌رسيد.

اين کشور، داراي روزهاي باراني و سرد زيادي است؛ حتي گاهي اوقات ميزان برف و سرما به منفي 40 درجه مي‌رسد!

با توجه به اينکه قبل از تحصيل در کانادا، در انگلستان محصل بوده‌ام، به صراحت مي‌گويم که هزينه‌هاي تحصيل در کانادا پايين‌تر از اروپا و حتي آمريکا است. در اينجا من در کنار تحصيل، در هفته 16 ساعت هم کار مي‌کنم. مردم با مهاجران و تازه واردها واقعا مهربان و خوش برخورد هستند.

هدف من دريافت اقامت و پاسپورت کانادا و سپس ادامه‌ي زندگي در آمريکا است. کانادا يک راه خوب براي ورود به آمريکا است.

مهاجرت به کانادا براي من، بهترين اتفاق زندگي‌ام بوده است. من 15 سال است که در تورنتو زندگي مي‌کنم. تعميرگاه کوچکي دارم. همسرم در منزل، کار آرايشگري مشغول است و همراه با دو دخترم زندگي خوب و راحتي داريم.

من فقط بخاطر تامين آينده‌ي دخترم به کانادا آمده‌ام. بنظر من کيفيت زندگي چه به لحاظ بهداشت و چه آموزش، سختي سرماي هوا و به طور کلي سختي‌ها را آسان‌تر مي‌کند. اگر قصد آمدن به کانادا را داريد، خودتان را براي روزهاي سخت آماده کنيد.

پس از گذشت نيم قرن از زندگي‌ام در کانادا، به شما مي‌گويم که اگر داراي مهارت يا فن خاصي هستيد، به شهرهاي بزرگ مانند مونترال، ونکوور يا تورنتو نرويد. در اين شهرها، بازار کار رقابتي است. شهرهاي کم جمعيت منابع درآمد بسيار خوبي هستند.

اگر در ايران مي‌مانديم، حتي اگر ده‌ها برابر هم تلاش مي‌کرديم، هرگز به هيچکدام از چيزهايي که الان داريم نمي‌رسيديم.

من يک پدر هستم. پسرم را 13 سال پيش در سن 16 سالگي به کانادا فرستادم. در حال حاضر او در رشته‌ي مديريت فارق التحصيل شده و کار و زندگي خوبي دارد. عاشق زندگي در کانادا است. همسرم و من هم هر سال به ديدن او مي‌رويم. از نظر من، کانادا کشوري شگفت انگيز و پر از فرصت است.

دو سال است که در کانادا زندگي مي‌کنم، زندگي و دوستاني فوق العاده دارم. تا به حال حتي يک داستان منفي هم درباره‌ي کاندا نشنيده‌ام. بهترين تصميم زندگي من مهاجرت به کانادا بوده است.

کانادايي‌ها افرادي رک گو هستند! توصيه‌ي من به ايرانيان اين است که تعارفات ايراني را کنار بگذاريد!

به نظر من بهترين راه براي دريافت اقامت دائم کانادا، تحصيل در اين کشور است. کانادا از افراد متخصص استقبال مي‌کند. بنابراين پس از اتمام تحصيل راحت‌تر کار پيدا خواهيد کرد.

با داشتن مهارت‌هاي خاص، مثل نانوايي، شيريني پزي، آرايشگري ( در تمام زمينه‌ها ) و … مي‌توانيد موقعيت خوبي در کانادا داشته باشيد.

سيستم آموزشي کانادا به گونه‌اي است که ارزش بالايي براي آموزش قائل هستند. اکثر مردم در کانادا با سواد و داراي تحصيلات دانشگاهي هستند. کانادا براي ارتقا سطح علمي شهروندانش، سالانه هزينه‌هاي زيادي را تقبل مي‌کند.

با توجه به سياست‌هاي مهاجر پذيري و وجود قوانيني منصفانه و معقول، اگر تمايل به داشتن يک زندگي موفق در کانادا داشته باشيد، اين يک فرصت عالي براي رسيدن به اهدافتان است.

خدمات درماني در کانادا رايگان است و دولت، هزينه‌هاي درماني را مي‌پردازد.

من در ادمونتون زندگي مي‌کنم. تجربه به من نشان داده که اگر در ايران تلاش مي‌کنيد اما درآمد کمي داريد، زندگي دشوار است و به آينده اميدوار نيستيد، زندگي در کانادا برايتان بسيار هم مناسب است. در اينجا يک کارگر ساده‌ي سوپر مارکت، به راحتي درآمد مناسب و زندگي و حقوق شهروندي خوبي دارد.

اقتصاد در کانادا هميشه در حال رشد است!

من در آلبرتا استاديار دانشگاه هستم. به نظر من تصميم براي اينکه کانادا جاي مناسبي برايمان هست يا خير، کاملا به طرز فکر شخصي و شرايط هر نفر بستگي دارد. انتخاب استان و شهر براي زندگي در کانادا جزو موارد بسيار مهم است.

من نويسنده و روزنامه نگار هستم. نوشته‌هاي من، داستان زندگي افرادي که نتوانسته‌اند در کانادا به سرانجام خوبي برسند، است. پس از شنيدن تجربيات منفي، اين را مي‌دانم که براي موفق شدن در کانادا هم مانند هر کشور ديگري، تلاش، سخت کوشي و مهارت اهميت دارد.

مهاجرت به کشوري که برايتان غريب و ناشناخته‌ست، کار دشوار و ترسناکي است. من سعي مي‌کنم نکاتي را با شما در ميان بگذارم که شايد برايتان مفيد واقع شود:

سطح زندگي در کانادا بالا است. يعني منابع بين همه و به صورت برابر وجود دارد. امکانات بهداشتي نسبت به ساير کشورها واقعا خوب است و بودجه‌ي ان توسط دولت تامين مي‌شود.

دولت از تازه واردان و مهاجران حمايت مي‌کند.

شما در کانادا بدون هيچگونه استرس و تنشي مي‌توانيد به هر مکاني که مد نظرتان است سفر کنيد. سيستم ترافيک و شهري در اين کشور عالي است.

از آنجايي که کانادا به خانواده و در کنار هم بودن اهميت زيادي مي‌‌دهد، پس از مهاجرت به راحتي مي‌توانيد براي اقوام و حتي دوستانتان درخواست ويزا دهيد.

من و همسرم 4 سال از به کانادا مهاجرت کرده‌ايم. در ابتدا، 5 ماه زمان برد تا کار پيدا کرديم. گرچه مجبور شديم از مشاغل سطح پايين شروع کنيم، اما الان از وضع زندگي‌مان کاملا راضي هستيم.

بنظر من، قبل از مهاجرت يک رزومه‌ي خوب براي خودتان آماده کنيد و به هيچ عنوان توقع نداشته باشيد که از ابتدا، شغل مرتبط با سابقه‌ي کاري‌تان پيدا کنيد.

ما اطلاعات و آشنايي کافي با مسائل مربوط به خانه، در کانادا و همچنين سابقه‌ي اعتبار کانادايي نداشتيم. به همين دليل مجبور شديم 3 هفته در هتل بمانيم تا خانه‌ي مورد نظرمان را پيدا کنيم.

مردمان کانادايي با مهاجران بسيار مهربان و خوب رفتار مي‌کنند. براي زندگي در کبک و مونترال حتما زبان فرانسوي ياد بگيريد. پس از گذشت 4 سال، ما حالا دوستان ايراني و خارجي بسيار خوبي داريم.

در ابتدا کنار آمدن با آب و هواي اينجا برايمان سخت بود، اما الان عادت کرديم و مشکلي نداريم.

به طور کلي زبان‌ها متداول کشور کانادا، فرانسه و انگليسي هستند. بنا بر ايالت يا استاني که قرار است در آن زندگي کنيد، به تقويت زبان خود بپردازيد. در برخي استان‌ها و يا حتي برخي مشاغل به هر دو زبان نياز داريد.

کانادا يک کشور با آب و هواي سرد و قطبي است، گرچه در تابستان دماي 25-27 درجه را نيز تجربه مي‌کنيد اما خودتان را براي زمستان‌هاي سخت آماده کنيد.

يکي از مهم‌ترين مشکلات افراد مهاجر اين است که اکثرا داراي تحصيلات دانشگاهي هستند و انتطار دارند با ورودشان به کانادا، شغل و سمتي مشابه موقعيتشان در ايران داشته باشند؛ اما واقعيت اين است که در اينجا اينطور نيست!

کانادايي‌ها ترجيح مي‌دهند در تمام مشاغل، چه راننده‌ي اوبر و چه شغل‌هاي مهندسي، افراد تحصيل کرده داشته باشند. بي تعارف بايد بگوييم که براي تعداد زيادي از افراد، اين شرايط ، خيلي بهتر از شرايط زندگي قبليشان است.

شايد مجبور باشيد از شغل‌هاي ابتدايي شروع کنيد تا زماني که شغل مناسب خودتان را پيدا کنيد. اين را بدانيد که اگر مهارت خوبي داشته باشيد و زبان انگليسي و يا فرانسوي را هم خوب بدانيد، به محض ورود به کانادا، مي‌توانيد شغل مناسب و امکانات زيادي کسب کنيد.

منبع: تجربه زندگي و مهاجرت به کانادا

بازدید : 8
دوشنبه 29 اسفند 1401 زمان : 22:33

Giraffe’s birthday present kids stories

Who’s gonna make a birthday present for giraffe?

The best gift for him is a long scarf!

The little sparrow asked.

Is there anyone talented enough,

to make giraffe a beautiful scarf?

I’m not in the mood…

so what we are gonna do?

The hippo sang.

Little sparrow Shouted again:

Giraffe always catches a cold!

So we have to make him a scarf as I told!

I will Knit 5 inches and half!

I hope it’s enough for the giraffe! Said the mighty bear!

He started Knitting:

2 inches, 3 inches and four!

Red and yellow and even more!

Who’s gonna make the rest of this scarf?

For the long neck which is for the giraffe! Bear roared.

The rabbit was sitting near the parrot!

Busy with eating an orange carrot!

I will knit 5 Inches and half too!

I will knit this part green and blue!

She started to Knit the scarf.

for the very long neck of the giraffe!

When she became tired, She shouted:

Who’s gonna help us finish this?

It’s not that hard, I promise!

Mama hen and her chicks sang:

We need help to finish this scarf,

for the one who is always sick: the giraffe!

Mama hen took the needles and started to knit!

She continued till she felt hungry and needed to eat!

It was raccoon’s turn!

How tall is the giraffe’s neck?

I mean, it seems very hard to check!

Is this gonna really fit?

He shouted and started to knit!

When he knitted his part, excellent,

He passed the knitting needles to baby elephant!

Elephant was very fast,

But she became tired at last!

She raised her trunk and roared:

When is this gonna finish? Oh my lord!

The white sheep came as the sixth,

She started knitting with her teeth!

She was very careful and precise!

The outcome was really really nice!

the giraffe had been arrived already!

When the scarf was finally ready,

The tiger started to dance!

His technique was very advanced!

The snake went and brought the cake!

Which it was really hard to bake!

See More:

Giraffe’s birthday present stories for kids , Moonzia

Who’s in charge for the colorful balloons?

OH! Of course! Zebra! He brought them and turned on some tunes!

Now, giraffe wears his long scarf every now and then,

So, he won’t catch a cold never again!

https://www.atlasobscura.com/users/denzelgates44

https://disqus.com/by/denzelgates44/about/

https://8tracks.com/denzelgates44

https://audiomack.com/denzelgates44

https://www.diigo.com/user/denzelgates44?query=%40moonzia.com

https://trello.com/u/denzelgates44

https://www.blogtalkradio.com/denzelgates44

https://visual.ly/users/denzelgates44/portfolio

https://www.viki.com/users/denzelgates44_451/about

https://infogram.com/untitled-chart-1hd12yxqew95w6k?live

https://slides.com/denzelgates44

https://www.yelp.ca/user_details?userid=Lde2D8FBZKPtZMHfOxSuWQ

https://500px.com/p/denzelgates44?view=photos

https://logopond.com/DenzelGates44/profile/601698/?filter=&page=

https://list.ly/denzelgates44/favorites

https://www.bitsdujour.com/profiles/CpFMGJ

بازدید : 7
يکشنبه 28 اسفند 1401 زمان : 20:52

مزاياي خريد جکوزي آماده نصب

همچنين، يکي از مزاياي جکوزي آماده، صرفه جويي در زمان و هزينه است. با نصب جکوزي آماده، شما نيازي به صرف هزينه‌هاي تاسيسات و ساختماني نخواهيد داشت. همچنين، شما نيازي به ساعت‌ها پاک کردن، تعمير و نگهداري نيز نداريد. با نصب جکوزي آماده، شما مي‌توانيد به آرامش و استراحت خود بپردازيد و به صرفه جويي در زمان و هزينه بپردازيد.

در نهايت، جکوزي آماده، يک وسيله شيک و جذاب است که با هر دکوراسيوني قابليت تطبيق دارد. طرح‌ها و اشکال مختلفي از جکوزي آماده وجود دارد که هر سليقه‌اي را مي‌تواند پوشش دهد. اين وسيله زيبا و جذاب به فضاي بيروني يا داخلي منزل شما زيبايي و شيکي مي‌بخشد و امکاناتي همچون نورپردازي، پوشش‌هاي مختلف و سيستم‌هاي صوتي و تصويري را نيز در بر دارد. در اين خصوص مقاله جکوزي در طراحي دکوراسيون داخلي را از دست ندهيد.

اگر شما در آپارتمان زندگي مي‌کنيد، جکوزي آماده همچنين يک گزينه عالي براي شماست. اغلب آپارتمان‌ها به دليل محدوديت‌هاي فضايي و سازه‌اي، اجازه نصب وسايلي مانند وان و يا جکوزي را نمي‌دهند. با نصب يک جکوزي آماده، شما مي‌توانيد به راحتي اين محدوديت‌ها را ناديده بگيريد و از امکانات خود لذت ببريد.

https://9qr.de/Y6a5t7

https://shiny.link/cp9K51

به علاوه، جکوزي آماده نياز به مراقبت و نگهداري کمتري نسبت به وان يا جکوزي هاي سنتي دارد. به دليل ماهيت محدود آن و عدم نياز به نصب تاسيسات و لوله کشي، خطر خرابي و خرج‌هاي مربوط به تعمير و نگهداري آن نيز کمتر است.

همچنين، جکوزي آماده به عنوان يک محصول جديد، مي‌تواند در زمينه بهبود عملکرد قلبي و عروقي نيز مفيد باشد. تحقيقات نشان داده است که استفاده از جکوزي آماده باعث تحريک سيستم قلبي و عروقي شده و به بهبود خونرساني و کاهش فشار خون کمک مي‌کند.

در نهايت، مي‌توان گفت که جکوزي آماده، يک وسيله شيک، کم‌هزينه و کم‌دردسر است که امکانات بيشتري نسبت به وان و جکوزي سنتي دارد. اين وسيله‌ي زيبا و مفيد مي‌تواند به شما کمک کند تا از لحظاتي از استراحت و آرامش لذت ببريد و از همه مهم‌تر، مي‌تواند به بهبود سلامت و عملکرد بدن شما کمک کند.

جکوزي‌هاي آماده معمولاً سهولت در نگهداري و تعمير دارند. بسياري از جکوزي‌هاي آماده داراي سيستم تصفيه هوا و آب هستند که مي‌تواند به کاهش نياز به تعويض آب جکوزي کمک کند. همچنين، بسياري از جکوزي‌هاي آماده داراي پوشش ضدآب هستند که مي‌تواند به کاهش نياز به تعمير و نگهداري کمک کند.

خريد و نصب جکوزي آماده، به شما امکان مي‌دهد که از لحظاتي از استراحت و آرامش لذت ببريد و اين خود به تأثير قابل توجهي در کيفيت زندگي شما خواهد داشت. با توجه به مزايايي که استفاده از جکوزي آماده براي شما فراهم مي‌کند، ممکن است براي شما يک گزينه خوب باشد و بتواند به بهبود کيفيت زندگي شما کمک کند.

در نهايت بهتر است قبل از خريد، نيازهاي خود را بررسي کرده و به مقايسه قيمت و مزاياي مختلف جکوزي‌هاي آماده بپردازيد. همچنين، به دنبال جکوزي آماده‌اي باشيد که داراي تجهيزات ايمني و پوشش مقاوم در برابر حرارت و آب باشد. با توجه به اين مزايا، استفاده از جکوزي آماده مي‌تواند به بهبود سلامت جسمي و رواني کمک کند و به عنوان يک محل تفريح خانگي عالي عمل کند.

http://www.wikidot.com/user:info/mariafiona3

https://speakerdeck.com/mariafiona3

https://infogram.com/untitled-chart-1hxj48pdekgq52v?live

https://slides.com/mariafiona3

https://500px.com/p/mariafiona3?view=photos

https://logopond.com/MariaFiona3/profile/594508/?filter=&page=

https://qiita.com/MariaFiona3

https://8tracks.com/mariafiona3

https://audiomack.com/mariafiona3

https://us.community.sony.com/s/profile/0054O00000Advnx?language=en_US

https://list.ly/mariafiona3/lists

https://www.bitsdujour.com/profiles/KFzoh7

https://letterboxd.com/MariaFiona3/

https://www.mapleprimes.com/users/MariaFiona3

https://www.intensedebate.com/people/MariaFiona31

https://www.f6s.com/maria-fiona

بازدید : 5
شنبه 13 اسفند 1401 زمان : 20:02

نکته هاي مهم براي طراحي داخلي که بايد بدانيد

خانه مکاني امن براي گذراندن اوقاتي خوش در کنار دوستان و خانواده است. طراحي خانه هاي زيبا با تفکر و ايده پردازي صورت مي گيرد، با اين حال اين طراحي نبايد متحمل هزينه زيادي گردد. يک طراحي خوب، نيازمند آگاهي از مقدمات اصول طراحي است و در تقليد و اجراي هرگونه سبکي، اين اصول و نکات بايد رعايت شوند.

نقش پارتيشن در دنياي مدرن و دکوراسيون

در دکوراسيون داخلي مدرن گاه توسط متخصصان صنعت طراحي داخلي به منظور زيبا سازي و جلو دادن به محيط و گاهي براي جداسازي بين دو محيط مورد استفاده قرار مي گيرد. به عنوان مثال براي جداسازي محل ورودي منزل از اتاق نشيمن، جداسازي حال از پذيرايي، جداسازي آشپزخانه از اتاق نشيمن و براي جداسازي اتاق هاي بزرگ مورد استفاده قرار مي گيرد.

يکي از مزيت هاي استفاده از اين کالا اين است که استفاده از آن در محيط هاي کوچک و بزرگ عموماً بلا مانع است. با توجه به شرايط موجود در خانه مي توان از اين محصول به صورت دوجداره تک جداره در انواع مختلف و در طرح ها و رنگ هاي متنوع استفاده کرد.

مجله آنلاين چرخونکي در يک پست در همين مورد مي گويد با استفاده از پارتيشن مي توان محيط دنجي براي کتابخانه يا بازي کودکان و حتي سينماي خانگي به راه انداخت. امروزه با پيشرفت صنعت مد در ديزاين داخلي ديگر نيازي نيست با خشت و آجر در محيط هاي کوچک به جداسازي محيط داخلي پرداخت. شما مي توانيد متناسب با محيط منزل خود از انواع چوبي، فلز و توري آن استفاده کنيد. تنوع بسيار زياد و درک نياز مشتريان از مزيت هاي استفاده از اين محصول جديد است.

ديوارک هاي متحرک يکي از اين موارد است که به شما کمک مي کند علاوه بر جدا سازي فضا به زيبايي محيط نيز کمک قابل توجهي کنيد. ديوارک هاي از پيش ساخته شده يا همان پارتيشن به شما اين امکان را مي دهد که حد فاصل بين محيط هاي مورد نظر را دردکوراسيون داخلي به خوبي برقرار کنيد.

اين روزها همانند گذشته ديگر نيازي به صرف هزينه هاي سرسام آور براي جداسازي فضا نيست و شما به راحتي مي توانيد با استفاده از اين محصول به اين مهم دست پيدا کنيد. علاوه بر جداسازي فضا مي توانيد به يک دکوراسيون شيک و خاص نيز دست پيدا کنيد.

به عنوان مثال شما مي توانيد در اتاق پذيرايي با جدا کردن فضاي نشيمن از فضاي بازي يک محيط خاص را تداعي و ايده پردازي کنيد. اين روزها اگر تمايل به جدا سازي دو محيط از يک ديگر داشته باشيد بدون هيچ نگراني اين مهم براي شما فراهم مي شود.

مبلمان و نش آن در دکوراسيون داخلي منزل

با توجه به نياز افراد به وسايل منزل که به عنوان محصولات حياتي خانه به شمار مي آيد مبلمان جايگاه ويژه اي پيدا کرده است، يعني در گذشته بيشتر افراد مخصوصا عروس و داماد براي جهيزيه ي خود از لوازم خانگي ضروري استفاده مي کردند که اين موضوع صفا، صميميت و سادگي روزگاران قديم را نشان مي داد اما چندي است که مبلمان مدرن به عنوان يکي از لوازم ضروري جهيزيه ي عروس در نظر گرفته مي شود که بيشتر خانواده سعي دارند بهترين مبلمان را خريداري کرده و خانه ي خود را با مبل انتخابي رنگ و لعاب دهند که البته محصول انتخابي بايد از لحاظ رنگ، سبک و يا مدل با ساير لوازم خانه همخواني داشته باشد.

اصول انتخاب مبلمان منزل در هنگام مراجعه به بازار مبل

با توجه به رعايت اصول انتخاب مبلمان در هنگام مراجعه به بازار مبل به راحتي مي توانيد مناسب ترين مبلمان ها را براي خانه ي خود خريداري کنيد که برخي از آن ها به شرح زير است:

در برخي موارد نياز نيست که حتما از مبل هاي بزرگ استفاده کنيد بلکه در برخي خانه ها تنها با مبل هاي کوچک زيباتر ديده مي شوند.

سليقه ي شخصي و زيباي شما تاثير مستقيمي بر روي انتخاب صحيح دارد که البته در برخي موارد ممکن است با راهنمايي فروشنده يا مشاورين همراه باشد.

قبل از خريد، مبل را به صورت ذهني در خانه ي خود بچينيد، دکوراسيون و چينش خانه ي شما مي تواند تاثير مستقيم بر روي انتخاب مبل راحتي داشته باشد.

بعد از بررسي نوع و مدل مبل، مهم ترين بخش انتخاب رنگ محصول و يا انتخاب پارچه است که با رنگ بندي داخلي خانه سازگاري داشته باشد.

بيشتر بخوانيد : روانشناسي کودک

انتخاب پارکت و کم و کيف آن

انتخاب پارکت و بهترين طرح در منزل و محيط کار خود از مشورت با طراحان محيط داخلي استفاده مي کنند و اين طراحان و دکوراتورها به بحث دکوراسيون داخلي اهميت فراواني مي دهند، در ارتباط با دکوراسيون داخلي استفاده از پارکت ها رواج زيادي يافته است و کفپوش پارکت را مي توان يکي از موارد مهمي در نظر گرفت که افراد با اين انتخاب خاص در منزل خود، تأثير اين کفپوش را در کل فضاي خانه مشاهده مي کنند.

کدام نوع پارکت ؟

پارکت لمينت به دليل بافت خاص خود و عايق و بادوام بودن، يکي از محبوب‌ترين گزينه‌هايي است که در اکثر مواقع ترجيح داده مي‌شود. بسته به ميزان استفاده از فضايي که براي زندگي انتخاب مي‌کنيد، پارکت‌ لمينت را مي‌توان در ضخامت‌هاي گوناگون انتخاب کرد.

اين نوع پارکت داراي تنوع فراوان در رنگ و شکل ظاهري است و قيمت مناسبي دارد.رنگي که فرد در انتخاب پارکت در کرج در نظر مي گيرد مي تواند در نمايش دادن زيبايي هاي خانه و منطقهبه کار رفته کاربرد زيادي يابد، رنگ مي تواند در نشان دادن فضاي مورد نظر به صورت گرم يا سرد موثر باشد. اگر محيط منزل فرد خيلي بزرگ نمي باشد بهتر است از پارکت رنگ روشن استفاده شود، رنگ روشن باعث مي شود که فضاي منزل فرد و وسايلش با همديگر سازگاري خاصي داشته باشند و تناسب رنگ در آن رعايت شده باشد.

بازدید : 10
چهارشنبه 3 اسفند 1401 زمان : 19:50

سلول‌ها در مهندسي بافت

سلول ها در مهندسي بافت مهندسي بافت به سه جزء اصلي براي بازسازي بافت نياز دارد: داربست ها، سلول ها و فاکتورهاي رشد. براي بازسازي بافت در يک محيط سه بعدي (داربست) از سلول هايي که قابليت رشد و تمايز دارند براي ايجاد بافت مورد نظر استفاده مي شود.

استفاده از سلول ها در مهندسي بافت

از سوي ديگر در ساختار بدن انسان سلول هايي وجود دارند که وظيفه بازسازي بدن را انجام مي دهند که با توجه به نيازهاي فراوان مهندسي ويژه به سلول هاي خاص و مناسب، براي ساخت بانک ها ضروري به نظر مي رسد. .بنابراين سلول هاي بنيادي در مرکز انتظارات قرار دارند و مي توانند به عنوان روشي اميدوارکننده براي آينده پزشکي بازساختي در نظر گرفته شوند.از طرفي در مرحله بعد فاکتورهاي رشد سلولي مولکول هاي زيست فعالي را ايجاد مي کنند که در اطراف سلول ها قرار مي گيرند.پس از رشد مناسب سلولي در فضاي متخلخل داربست، اين مجموعه کامل در محيط آزمايشگاهي به بدن موجود زنده منتقل مي شود.

آموزش سلول ها در مهندسي بافت

هدف از آموزش مهندسي بافت ارائه عوامل موثري است که شامل سه عامل اصلي مهندسي بافت، برهمکنش بين پروتئين ها و سطح زيست مواد و کاربردهاي مهندسي بافت در اندام هاي خاصي مانند بافت استخوان، غضروف و پوست مي باشد.

آموزش سلولي در مهندسي بافت نوعي دانش است که از علوم مهندسي و زيست شناسي براي ايجاد يک جايگزين بيولوژيکي براي بازسازي بافت هاي زنده يا بهبود عملکرد آنها استفاده مي کند.

با اين علم مي توان راه حل هاي دائمي براي ميليون ها نفر از افراد مبتلا به نقص عضو يا بافت پيدا کرد.

بنابراين درمان آسيب بافتي با استفاده از بافت يا بافت هاي غيرخودي فرد که جزو روش هاي معمول محسوب مي شود، شامل مشکلاتي است که مي تواند دسترسي را محدود کند، آلودگي بافت قبل از پيوند، بسياري از عفونت ها و تحريک سيستم ايمني بدن، توجه به اين نکته .

منبع : شرکت فناوري بن ياخته

https://visual.ly/users/tamikahayes2/portfolio

http://www.wikidot.com/user:info/tamikahayes2

https://speakerdeck.com/tamikahayes2

https://infogram.com/untitled-chart-1hzj4o3q373no4p?live

https://slides.com/tamikahayes2

https://500px.com/p/tamikahayes2?view=photos

https://logopond.com/TamikaHayes2/profile/566546/?filter=&page=

https://qiita.com/TamikaHayes2

https://8tracks.com/tamikahayes2

https://www.authorstream.com/TamikaHayes2/

https://audiomack.com/tamikahayes2

https://us.community.sony.com/s/profile/0054O00000ACwIX?language=en_US

https://list.ly/tamikahayes2/lists

بازدید : 11
شنبه 22 بهمن 1401 زمان : 7:11

تعمير موتورخانه

در بسياري از ساختمان ها به منظور تهويه مطبوع و فراهم کردن گرمايش بخش هاي مختلف ساختمان از موتورخانه استفاده مي شود. بنابراين موتورخانه يک سيستم مهم در ساختمان بشمار مي رود که در صورت خرابي بايد به موقع نسبت به تعمير آن اقدام کنيد.

موتورخانه ها معمولا در بسياري از ساعات شبانه روز در حال کار کردن و فعاليت مي باشند در نتيجه در مدت زمان نسبتا کوتاهي قطعات آنها دچار فرسايش مي شوند و نيازمند تعمير و يا تعويض مي باشند. به منظور جلوگيري از خرابي موتورخانه بايد سرويس هاي دوره اي را به صورت منظم انجام دهيد تا اگر مشکلي در موتورخانه ايجاد شده است آن را تعمير کرده و از ايجاد مشکل براي ساير قسمت هاي موتورخانه جلوگيري کنيد.

خدمات مربوط به تعمير موتورخانه توسط تاسيسات نوبهار

از مهمترين و اصلي ترين خدمات مربوط به تعمير موتورخانه توسط تاسيسات نوبهار مي توان به موارد زير اشاره کرد:

 • نصب و راه اندازي موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض منبع دوجداره موتورخانه
 • عايق کاري موتورخانه
 • سرويس هاي دوره اي موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض لوله کشي موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض ديگ موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض شير شوفاژ
 • تعمير و يا تعويض مشعل موتورخانه
 • برطرف کردن مشکلات جزئي و يا کلي موتورخانه

تمامي خدمات فوق توسط تکنسين هاي متخصص تاسيسات نوبهار انجام مي شود. مجموعه بزرگ تاسيسات نوبهار آماده خدمت رساني در زمينه تاسيسات ساختماني همچون تعميرات و يا نصب موتورخانه و مواردي از اين قبيل مي باشد.

تعويض کلکتور موتورخانه

يکي از مهمترين بخش هاي موتورخانه، کلکتور موتورخانه مي باشد که در واقع به عنوان شاهراه جمع آوري و توزيع آب گرم شناخته مي شود. در مواردي که شوفاژ به درستي کار نمي کند معمولا کلکتور موتورخانه فرسوده و يا خراب شده است و نياز به تعويض دارد.

زماني که با نشت آب از سمت شيرآلات کلکتور روبه رو مي شويد اگر به موقع اقدام به برطرف کردن مشکل نکنيد، چکه کردن آب بر روي لوله ها باعث زنگ زدن آنها مي شود و در چنين مواقعي بايد کلکتور موتورخانه تعويض گردد. اين نکته را نيز در نظر داشته باشيد که ميزان زنگ زدگي لوله ها بايد بررسي شود زيرا در برخي مواقع ميزان زنگ زدگي لوله ها کم است و نيازي به تعويض کلکتور نيست. با اين حال در بسياري از مواقع ميزان زنگ زدگي لوله ها بسيار زياد است و معمولا به داخل لوله ها نفوذ کرده و همين موضوع باعث پوسيدگي کلکتور شده است که در چنين مواقعي کلکتور بايد عوض شود.

تعويض کلکتور بايد توسط يک تکنسين ماهر و کارآزموده انجام شود زيرا نصب اين قطعه از موتورخانه اگر به درستي انجام نشود، عملکرد ساير قطعات موتورخانه را نيز با اختلال مواجه مي کند. به اين منظور مي توانيد خدمات مربوط به موتورخانه همچون

نکات مهم در تعويض کلکتور موتورخانه

همانطور که در قسمت فوق اشاره کرده ايم، نصب کلکتور از اهميت ويژه اي برخوردار است به همين منظور رعايت نکات زير در هنگام تعويض کلکتور موتورخانه الزامي مي باشد.

 • محل نصب کلکتور در پشت مخزن بخار موتورخانه است.
 • در هنگام تعويض کلکتور موتورخانه به کيفيت و استاندارد بودن لوله و اتصالات دقت کنيد.
 • از قرار دادن کلکتور در مکان هاي مرطوب خودداري کنيد.
 • کلکتور موتورخانه بايد در ارتفاعي مناسب نصب شود.

تعويض ديگ موتورخانه

ديگ موتورخانه يک مخزن بزرگ و پر فشاري است که از آن براي گرم کردن آب استفاده مي شود. ديگ هاي موتورخانه يکي از بزرگترين و اصلي ترين تجهيزات موتورخانه مي باشند که در دو نوع فولادي و چدني توليد مي شوند.

ديگ موتورخانه در برخي موارد سوراخ مي شود و نياز به تعويض دارد. ديگ موتورخانه در داخل يک سيکل قرار دارد، آب وارد سيکل مي شود و توسط مشعل موتورخانه گرم مي شود و سپس از ديگ خارج مي شود و به وسيله لوله ها به بخش هاي مختلف ساختمان هدايت مي گردد. ديگ ها پس از چندين سال استفاده پوسيده و خراب مي شوند.

بازدید : 7
يکشنبه 16 بهمن 1401 زمان : 21:25

آشنايي با انواع رويه کفش هاي ايمني

به نقل از وبسايت ايمني ها، رويه کفش ايمني داراي انواع مختلفي است. جهت حفاظت و ايمني بيشتر از جنس هاي مختلف تهيه مي شود .رويه کفش ايمني معمولا داراي ويژگي هايي هستند که باعث تمايز آن ها از ساير مدل ها مي شود:

 • ضد ضربه
 • ضد پارگي و فرسودگي
 • ضد اسيد
 • ضد رطوبت

انواع رويه کفش ايمني

با توجه به شکل ظاهري و ساختاري نيز به دسته هاي زير تقسيم مي شود:

 • اداري
 • مهندسي
 • کارگري
 • ضد اسيدي
 • عايق
 • معمولي

جنس رويه کفش ايمني

متناسب با شرايط کاري مختلف، رويه هاي کفش ايمني مختلفي ساخته مي شود. با توجه به جنس رويه کفش ايمني مي توانيد بهترين و مناسب ترين مدل را براي شرايط کاري خود انتخاب نماييد:

 • چرم مصنوعي: اين نوع چرم با داشتن شکل ظاهري نمايي از چرم است ولي تمام ويژگي هاي آن را ندارد. در هنگام استفاده طولاني مدت پا بوي بدي خواهد گرفت و باعث افزايش عرق پا مي شود.
 • چرم خالص: از اين چرم براي تهيه انواع کفش ايمني استفاده مي شود که داراي ضخامت مناسب است. به سه صورت چرم ورقه شده، چرم با رخ کامل و چرم با رخ اصلاح شده مورد استفاده قرار مي گيرد. اين مدل داراي تهويه مناسب است.
 • پلاستيک: برخي از رويه هاي کفش از جنس پلاستيک هستند. ضخامت پلاستيک بر حسب ميلي متر سنجيده مي شود. مواد پلميري مورد استفاده در اين بخش شامل مواد پليمري با ضخامت ??? ميلي متر است. پلاستيک ضد ضربه است و داراي کيفيت مناسب مي باشد. به خوبي از پا حفاظت مي کند و وزن سبکي دارد.

مزايا و معايب رويه کفش

کفش کار داراي مزايا و معايب خود است. رويه ‌کفش ايمني يکي از بخش هايي است که مي تواند در مزايا و معايب کفش موثر باشد. از جمله مزايا و معايب رويه کفش‌ايمني را در اين قسمت ذکر مي کنيم:

مزايا:

 • محافظت از پا در برابر ??? ژول ضربه
 • عايق سرما و گرما
 • انعطاف پذيري مناسب
 • وزن سبک
 • ظاهري شيک و زيبا
 • ضد برش و ضد پارگي
 • داراي اندازه هاي مختلف

معايب:

 • بو گرفتن پا
 • افزايش عرق پا
 • متناسب با هر کاري به يک نمونه از کفش ايمني نياز است.

کفش هاي ايمني اصولا در محيط هاي پر خطر استفاده مي شوند و با توجه به اينکه هر محيط داراي شرايط خاص است مي توانيد کفش ايمني را متناسب با شرايط محيطي پروژه انتخاب نماييد.

رويه چرم طبيعي

رويه چرم طبيعي در کفش هاي ايمني به وفور استفاده مي شود. اين کفش ها داراي کيفيت بالا بوده و امکان تهويه مناسب براي پا فراهم مي شود. وزن سبک و احساس راحتي پا از مهم ترين ويژگي هاي رويه چرم طبيعي است.

رويه چرم مصنوعي

در ساخت و طراحي کفش هاي ايمني خاص از رويه چرم مصنوعي استفاده مي شود. اين رويه چرم امکان تهويه را از بين مي برد و پا دچار بوي بد مي شود. از رويه چرم مصنوعي براي ساخت و طراحي کفش ايمني هايي استفاده مي شود که ميزان خطر ناشي از کار در آن ها کمتر است.

مشخصات رويه کفش ايمني

هر کفشي داراي رويه است و کفش هاي ايمني داراي رويه خاص و سازگار با شرايط خطر هستند. مشخصات رويه‌کفش ايمني به شرح زير است:

 • عايق الکتريسيته
 • ضد ضربه
 • ضد پارگي
 • ضد رطوبت
 • عايق سرما و گرما
 • ايجاد تهويه مناسب
 • وزن کم و سبک
 • انعطاف پذيري مناسب
 • هزينه مقرون به صرفه
 • حفاظت از پا در برابر حوادث

در آخر نيز اميدواريم مطالب و نکات عنوان شده مورد توجه شما عزيزان قرار گرفته باشد. براي خريد و مشاهده تمامي مدل کفش هاي کار نيز مي توانيد به سايت ايمني ها مراجعه نماييد.Bottom of Forاميد

https://imeniha.com/product-category/personal-protection/work-shoes/

بازدید : 11
جمعه 14 بهمن 1401 زمان : 14:51

نکته هاي مهم براي طراحي داخلي که بايد بدانيد

خانه مکاني امن براي گذراندن اوقاتي خوش در کنار دوستان و خانواده است. طراحي خانه هاي زيبا با تفکر و ايده پردازي صورت مي گيرد، با اين حال اين طراحي نبايد متحمل هزينه زيادي گردد. يک طراحي خوب، نيازمند آگاهي از مقدمات اصول طراحي است و در تقليد و اجراي هرگونه سبکي، اين اصول و نکات بايد رعايت شوند.

نقش پارتيشن در دنياي مدرن و دکوراسيون

در دکوراسيون داخلي مدرن گاه توسط متخصصان صنعت طراحي داخلي به منظور زيبا سازي و جلو دادن به محيط و گاهي براي جداسازي بين دو محيط مورد استفاده قرار مي گيرد. به عنوان مثال براي جداسازي محل ورودي منزل از اتاق نشيمن، جداسازي حال از پذيرايي، جداسازي آشپزخانه از اتاق نشيمن و براي جداسازي اتاق هاي بزرگ مورد استفاده قرار مي گيرد.

يکي از مزيت هاي استفاده از اين کالا اين است که استفاده از آن در محيط هاي کوچک و بزرگ عموماً بلا مانع است. با توجه به شرايط موجود در خانه مي توان از اين محصول به صورت دوجداره تک جداره در انواع مختلف و در طرح ها و رنگ هاي متنوع استفاده کرد.

مجله آنلاين چرخونکي در يک پست در همين مورد مي گويد با استفاده از پارتيشن مي توان محيط دنجي براي کتابخانه يا بازي کودکان و حتي سينماي خانگي به راه انداخت. امروزه با پيشرفت صنعت مد در ديزاين داخلي ديگر نيازي نيست با خشت و آجر در محيط هاي کوچک به جداسازي محيط داخلي پرداخت. شما مي توانيد متناسب با محيط منزل خود از انواع چوبي، فلز و توري آن استفاده کنيد. تنوع بسيار زياد و درک نياز مشتريان از مزيت هاي استفاده از اين محصول جديد است.

ديوارک هاي متحرک يکي از اين موارد است که به شما کمک مي کند علاوه بر جدا سازي فضا به زيبايي محيط نيز کمک قابل توجهي کنيد. ديوارک هاي از پيش ساخته شده يا همان پارتيشن به شما اين امکان را مي دهد که حد فاصل بين محيط هاي مورد نظر را دردکوراسيون داخلي به خوبي برقرار کنيد.

اين روزها همانند گذشته ديگر نيازي به صرف هزينه هاي سرسام آور براي جداسازي فضا نيست و شما به راحتي مي توانيد با استفاده از اين محصول به اين مهم دست پيدا کنيد. علاوه بر جداسازي فضا مي توانيد به يک دکوراسيون شيک و خاص نيز دست پيدا کنيد.

به عنوان مثال شما مي توانيد در اتاق پذيرايي با جدا کردن فضاي نشيمن از فضاي بازي يک محيط خاص را تداعي و ايده پردازي کنيد. اين روزها اگر تمايل به جدا سازي دو محيط از يک ديگر داشته باشيد بدون هيچ نگراني اين مهم براي شما فراهم مي شود.

مبلمان و نش آن در دکوراسيون داخلي منزل

با توجه به نياز افراد به وسايل منزل که به عنوان محصولات حياتي خانه به شمار مي آيد مبلمان جايگاه ويژه اي پيدا کرده است، يعني در گذشته بيشتر افراد مخصوصا عروس و داماد براي جهيزيه ي خود از لوازم خانگي ضروري استفاده مي کردند که اين موضوع صفا، صميميت و سادگي روزگاران قديم را نشان مي داد اما چندي است که مبلمان مدرن به عنوان يکي از لوازم ضروري جهيزيه ي عروس در نظر گرفته مي شود که بيشتر خانواده سعي دارند بهترين مبلمان را خريداري کرده و خانه ي خود را با مبل انتخابي رنگ و لعاب دهند که البته محصول انتخابي بايد از لحاظ رنگ، سبک و يا مدل با ساير لوازم خانه همخواني داشته باشد.

اصول انتخاب مبلمان منزل در هنگام مراجعه به بازار مبل

با توجه به رعايت اصول انتخاب مبلمان در هنگام مراجعه به بازار مبل به راحتي مي توانيد مناسب ترين مبلمان ها را براي خانه ي خود خريداري کنيد که برخي از آن ها به شرح زير است:

در برخي موارد نياز نيست که حتما از مبل هاي بزرگ استفاده کنيد بلکه در برخي خانه ها تنها با مبل هاي کوچک زيباتر ديده مي شوند.

سليقه ي شخصي و زيباي شما تاثير مستقيمي بر روي انتخاب صحيح دارد که البته در برخي موارد ممکن است با راهنمايي فروشنده يا مشاورين همراه باشد.

قبل از خريد، مبل را به صورت ذهني در خانه ي خود بچينيد، دکوراسيون و چينش خانه ي شما مي تواند تاثير مستقيم بر روي انتخاب مبل راحتي داشته باشد.

بعد از بررسي نوع و مدل مبل، مهم ترين بخش انتخاب رنگ محصول و يا انتخاب پارچه است که با رنگ بندي داخلي خانه سازگاري داشته باشد.

بيشتر بخوانيد : روانشناسي کودک

انتخاب پارکت و کم و کيف آن

انتخاب پارکت و بهترين طرح در منزل و محيط کار خود از مشورت با طراحان محيط داخلي استفاده مي کنند و اين طراحان و دکوراتورها به بحث دکوراسيون داخلي اهميت فراواني مي دهند، در ارتباط با دکوراسيون داخلي استفاده از پارکت ها رواج زيادي يافته است و کفپوش پارکت را مي توان يکي از موارد مهمي در نظر گرفت که افراد با اين انتخاب خاص در منزل خود، تأثير اين کفپوش را در کل فضاي خانه مشاهده مي کنند.

کدام نوع پارکت ؟

پارکت لمينت به دليل بافت خاص خود و عايق و بادوام بودن، يکي از محبوب‌ترين گزينه‌هايي است که در اکثر مواقع ترجيح داده مي‌شود. بسته به ميزان استفاده از فضايي که براي زندگي انتخاب مي‌کنيد، پارکت‌ لمينت را مي‌توان در ضخامت‌هاي گوناگون انتخاب کرد.

اين نوع پارکت داراي تنوع فراوان در رنگ و شکل ظاهري است و قيمت مناسبي دارد.رنگي که فرد در انتخاب پارکت در کرج در نظر مي گيرد مي تواند در نمايش دادن زيبايي هاي خانه و منطقهبه کار رفته کاربرد زيادي يابد، رنگ مي تواند در نشان دادن فضاي مورد نظر به صورت گرم يا سرد موثر باشد. اگر محيط منزل فرد خيلي بزرگ نمي باشد بهتر است از پارکت رنگ روشن استفاده شود، رنگ روشن باعث مي شود که فضاي منزل فرد و وسايلش با همديگر سازگاري خاصي داشته باشند و تناسب رنگ در آن رعايت شده باشد.

بازدید : 7
دوشنبه 3 بهمن 1401 زمان : 16:58

? رشته مهندسي به ترتيب پرطرفدارترين ها در ايران

d1_9ewn.png

در اين مقاله سعي شده است ? رشته مهندسي به ترتيب پرطرفدارترين ها گردآوري شود تا هر شخصي بر اساس علايق شخصي خود بتواند اطلاعات جامعي درباره پرطرفدارترين ها رشته هاي مهندسي مورد نظر خود مطالعه نمايد. اين مقاله که توسط پورتال جامع مهندسين ايران تهيه شده، پرطرفدارترين ها رشته هاي مهندسي به ترتيب معرفي گرديده. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشيد.

معرفي ترتيب ? رشته مهندسي پرطرفدار

به طور کلي رشته هاي مهندسي جز رشته هاي سخت مي باشند. اين رشته ها به دليل اين که بيشتر به صورت مفهومي هستند درس هايي به مانند برنامه نويسي و رياضي و فيزيک در آن ها مي باشد جز رشته هاي سخت و طاقت فرسا مي باشند.

رشته هاي فني و مهندسي جز رشته هايي مي باشند که از قديم تا به الان داراي اهميت فراواني بودند و در کشور ما از اين رشته ها استقبال مي شد. در چند سال اخير تعداد افرادي که به سمت رشته هاي مهندسي مي روند کمتر شده است.

سخت ترين رشته هاي مهندسي به ترتيب تا راحت ترين رشته

?.مهندسي برق

چرا رشته مهندسي برق از سخت ترين رشته ها است؟ زيرا شما بايد در اين رشته هوش محاسباتي بالايي داشته باشيد.

پيش زمينه چه درس هايي در اين رشته لازم است؟ رياضي و فيزيک قوي

فارغ التحصيلان رشته مهندسي برق مي توانند پس از گذراندن دوره تحصيلي خود با توجه به گرايشي که انتخاب کرده اند و در آن مدرک گرفتند مشغول به کار شوند.

بازار کار رشته برق چگونه است؟ بازار کار رشته برق در طي ساليان اخير بسيار کمتر شده است. با اين که شرکت هاي زيادي نياز به مهندسي برق دارند اما تعداد مهندسين هم نيز زياد مي باشد. رشته برق با همه سختي هايي که دارد اما بازار کار خوبي در خارج دارد و اگر شما به خوبي اين رشته را در گرايش هاي مخابرات و الکترونيک فرا بگيريد امکان موفقيت شما بسيار زياد است.

?.مهندسي عمران

پيش نياز رشته ي عمران چيست؟ اين رشته نياز به پايه اي قوي در دروس رياضي و فيزيک دارد. رشته ي مهندسي عمران با رياضيات و فيزيک گره خورده است. از اصلي ترين دروس مرتبط به رياضيات و فيزيک اين رشته مي توان به درس هايي مانند:

 • مکانيک سيالات: يکي از درس هايي که به کابوس دانشجويان اين رشته تبديل شده است مکانيک سيالات مي باشد. اين درس که از دروس محاسباتي است که تلفيق رياضي و فيزيک است. براي پاس کردن همچنين در هايي نياز به پايه ي قوي در دروس رياضي و فيزيک داريد.
 • مهندسي پي : از ديگر رشته هاي بنيادين رشته عمران مهندسي پي مي باشد. اين درس براي آشنايي با ملزومات و نکاتي که بايد در بتن ريزي است.
 • تحليل سازه-محاسبات عددي: يکي ديگر از درس هاي عمران مي باشد. اين درس نيز پر از معادلات رياضي و فرمول هاي فيزيک مي باشد و مانند ساير درس هاي اين رشته نياز به قوي بودن فيزيک و رياضي دانشجويان دارد.

بزرگ ترين معضلي که دانشجو هاي رشته عمران دارند چيست؟ اين دانشجو ها تمام چيزي را که براي تبديل به يکي مهندس عمران دارند را نمي توانند در سر کلاس هاي درس فرا بگيرند و نياز دارند تا همزمان با درس در شرکت هاي راه سازي و يا ساختمان هاي در حال ساخت مشغول به کار و کسب تجربه شوند.

مهندسي عمران بنا به دلايل بالا سخت ترين رشته هاي مهندسي به ترتيب در بين رشته هاي ديگر مي باشد.

(چنانچه مي‌خواهيد با رشته مهندسي معماري آشنا شويد ، مطالعه اين صفحه را به شما پيشنهاد مي‌کنيم)

?.مهندسي هوا فضا

رشته مهندسي فضا از رشته هاي تاپ مهندسي مي باشد. علاقه مندان به اين رشته بايد در چه زمينه اي قوي باشند؟ رشته ي مهندسي هوا فضا نياز به تسلط به مباحث رياضي، فيزيک و فناوري اطلاعات دارد. علاوه بر اين دروس اين افراد بايد تسلط کاملي بر زبان انگليسي داشته باشند. ضعف در اين رشته ها کار را براي محصلان در اين رشته بسيار سخت مي کند.

دروس تخصصي و مهم رشته ي هوافضا چيست؟

 • ترموديناميک
 • مکانيک سيالات
 • علم مواد
 • کنترل مواد
 • ارتعاشات مکانيکي
 • انتقال حرارت

بازار کار در رشته ي مهندسي هوا فضا چگونه است؟ درآمد حاصل از رشته ي مهندسي هوا فضا بسيار زياد است و همين موضوع افراد زيادي را به سمت اين رشته جذب مي کند. اما بايد به اين نکته توجه کنيد که از آنجايي که اين رشته شغل هاي بسيار حساسي دارد، براي استخدام سخت گيري هاي زيادي انجام مي دهد. بنابراين اگر قصد تحصيل در اين رشته را داريد، سعي کنيد پايه ي خود را تقويت کرده و دروس را به طور کامل فرا گيريد تا به حداکثر تسلط برسيد. در بحث استخدامي به دليل حساسيت اولويت اين شغل تسلط و مهارت کافي است، پس صرفا پاس کردن دروس در اين رشته کافي نيست.

مهندسي هوا فضا بنا به دلايل بالا سخت ترين رشته هاي مهندسي به ترتيب در بين رشته هاي ديگر است.

?.مهندسي مکانيک

مهندسي مکانيک به نوعي از رشته هاي ميان رشته اي به حساب مي آيند. زيرا در رشته مکانيک فيزيک مهندسي با رياضيات و شيمي و علم مواد تلفيق مي شود.

دليل سختي اين رشته چيست؟ تلفيق رشته هاي شيمي، رياضي و شيمي باعث شده که در اين رشته درس هاي تخصصي بسياري وجود داشته باشد و کار را براي دانشجويان سخت کند.

http://gg.gg/1309xr

https://bit.ly/3J1cJzE

چرا اين رشته بسيار معروف مي باشد؟ زيرا رشته ي مکانيک از کهن ترين گسترده ترين رشته هاي مهندسي به حساب مي آيد و هيمن باعث شده به مادر علوم مهندسي معروف شود.

چه مفاهمي در رشته ي مکانيک نياز است؟

 • مکانيک
 • ديناميک
 • ترمو ديناميک
 • دانش مواد

کاربرد هاي رشته ي مکانيک چيست؟ در اين رشته با کمک علوم کامپيوتر و آموختن نرم افزار هاي مختلف طراحي مهندسين مکانيک به طراحي قطعات و ماشين آلات مي پردازند.

چه ماشين هايي در رشته ي مکانيک طراحي مي شوند؟ دستگاه هاي مرتبط به صنعت در اين رشته طراحي مي شوند دستگاه هايي مانند:

 • خنک کننده ها
 • سيستم هاي گرمايشي
 • هواپيما ها
 • شناور ها
 • تجهيزات پزشکي
 • رباتيک

اگر علاقه مند به طراحي ماشين آلات هستيد و از پس دروس شيمي و فيزيک بر مي آييد، اين رشته مي تواند انتخاب خوبي براي شما داشته باشيد.

?.مهندسي صنايع

رشته مهندسي صنايع شامل چه چيزهايي مي شود؟ اين رشته در صدد به وجود آوردن سيستمي است که در آن به کمک انسان و مواد و اطلاعات و انرژي وتوليد کالا انجام مي شود.

براي ارزيابي دقيق سيستم ها بايد به چه دروسي مسلط بود؟

 • علوم فيزيکي
 • علوم اجتماعي
 • مورد سوم علوم رياضي
 • علوم طراحي مهندسي

وظيفه يک مهندس صنايع چيست؟

وظيفه يک مهندس صنايع اين است که بتوانند باعث بهبود در بهره وري مديريت منباع انساني و تکنولوژي شوند، در اکثر رشته هاي مهندسي کار يک فرد با فراورده ها و فرايندها ارتباط دارد اما فقط و فقط در اين رشته مهندسي عامل انساني مهم تر از بقيه عوامل مي باشد.

به طور کلي شما به عنوان يک مهندس صنايع بايد بهترين ايده ها را براي توليد محصولات بدهيد. شما بايد بهترين حلال مشکلات نسبت به حل مشکل هاي يک شرکت صنعتي يا خدماتي باشيد.

ويژگي که بايد يک مهندس صنايع آنها را در خود داشته باشد؟

 • خلاق بودن
 • تفکر فراگير
 • رهبر بودن
 • مديريت کردن زمان
 • ارتباط بهره وري و بهبود مستمم
 • ذهني کنجکاو و در پي يادگيري

درس هايي که شما در طول اين رشته بايد به آنها بپردازيد؟

 • معادلات ديفرانسيل
 • فيزيک‌
 • محاسبات‌ عددي‌
 • شيمي‌ عمومي‌
 • اقتصاد مهندسي‌
 • مباني‌ مهندسي‌ برق‌
 • نقشه‌کشي‌ صنعتي‌
 • معادلات استاتيک‌
 • علم‌ مواد
 • مقاومت‌ مصالح‌
 • آمار مهندسي‌
 • کارگاه‌ ماشين‌ابزار
 • کارگاه‌ ريخته‌ گري‌

?.مهندسي کامپيوتر

مهندسي کامپيوتر رشته اي بسيار جذاب است که خواهان زيادي هم دارد. اين رشته هم به طراحي و هم در ساخت اجزاي رايانه نقش دارد.

رشته کامپيوتر چه کارايي در جامعه دارد؟

اين رشته افرادي را تحويل جامعه مي دهد که بتوانند در زمينه تحليل و طراحي و ساختن و درست کردن سخت افزار هاي جديد، عيب يابي سخت افزار و نرم افزار موجود فعاليت کنند. يک مهندس کامپيوتر موفق بايد بتواند مانند خود سيستم کارهايش را با دقت و سرعت بالا انجام دهد.

سخت افزار يا نرم افزار سوال اين است؟

اول اين که بايد بگويم مهم ترين چيز علاقه هر فرد است. فني تر باشيم در نتيجه به سخت افزار برويم بهتر است. اگر يک فرد هستيم که اهل محاسبه هست و زياد فني نيست بهتر است به نرم افزار برويم. البته اين دو رشته در مقطع کارشناسي تفاوت زيادي باهم ندارند.

بازار کار رشته کامپيوتر چگونه است؟

اين را بايد به شما بگويم که هر جا و هر رشته اي نياز به بهترين افراد دارد و هرکجا که بهترين باشيد بي کار نمي مانيد.

بازار کار در آينده بيشتر مي شود؟ بله صد درصد دنيا طوري پيش مي رود که جامعه نياز به مهندس کامپيوتر پيدا مي کند.

دورس تخصصي مربوط به گرايش سخت افزار چيست؟

 • مدارهاي‌ الکتريکي‌
 • الکترونيک‌ ديجيتال‌
 • انتقال‌ داده‌ها
 • سيستم‌هاي‌ کنترل‌ خطي‌
 • سيگنال‌ها و سيستم‌ها
 • طراحي‌ سيستم‌هاي‌ VLSI
 • کارآموزي‌

دروس تخصصي مربوط به گرايش نرم افزار چيست؟

 • ذخيره‌ و بازيابي‌ اطلاعات‌
 • پروژه‌ آزمايشگاه‌ سيستم‌ عامل‌
 • پروژه‌ آزمايشگاه‌ پايگاه‌ داده‌ها
 • اصول‌ طراحي‌ پايگاه‌ داده‌ها
 • اصول‌ طراحي‌ و ساخت‌ کامپايلرها
 • تحليل‌ و طراحي‌ سيستم‌ها
 • پروژه‌ نرم‌افزار
 • شبيه‌سازي‌ کامپيوتري‌
 • مهندسي‌ نرم‌افزار
 • کارآموزي‌

?.مهندسي پزشکي

مهندسي پزشکي تلفيقي از رشته مهدسي و پزشکي هس و از رشته هاي پر درآمد و پر طرفدارمي باشد.

براي رشته ي مهندسي پزشکي چه پيش نيازي بايد داشت؟ رشته ي مهندسي پزشکي دو پيش زمينه ي اساسي نياز دارد.

تقريبا هفتاد درصد پيش نياز لازم براي رشته ي مهندسي پزشکي دروس رياضي و فيزيک مي باشد که در چهار ترم اول اين رشته بيش از نيمي از درس هاي شما را تشکيل مي دهد. پيش نياز دوم براي رشته ي مهندسي پزشکي زمينه ي به نسبت خوب در زيست مي باشد.

ميزان زيستي که در طول گرفتن مدرک کارشناسي در مهندسي پزشکي پاس مي کنيد بسته به گرايش شما متفاوت است.

گرايش هاي مهندسي پزشکي چيست و بازار کار هر کدام چطور است؟

 • گرايش بيوالکترونيک: در اين گرايش بيشتر مهنديسن به طراحي قطعاتي دستگاه هاي پزشکي مي پردازند. در واقع کار آن ها با دستگاه هاي پزشکي است که درون بدن کار گذاشته نمي شود.
 • گرايش بيو الکترونيک: اين گرايش در حوزه نورو فيد بک ها و طراحي و ساخت کيت هاي دستگاه ها و موضوعاتي از اين دست مي باشد.
 • گرايش بيومتريال: گرايش بيومتريال شاخه اي از مهندسي پزشکي است که بيشتر از ساير گرايش ها به علم شيمي وابسته است. اين گرايش براي طراحي چشم و دست مصنوعي و قطعات و اجزايي است که درون بدن کار گذاشته مي شوند.
 • گرايش بيومکانيک: اين گرايش مرتبط با کاربرد علم مکانيک در مسائل زيستي و مرتبط با بدن انسان مي باشد.

در چه زمينه هايي از گرايش بيومکانيک استفاده مي شود؟ کاربرد اين گرايش در حرکت انسان و جراحي هاي رباتيک و حس لامسه مي باشد.

 • گرايش باليني: اين گرايش بيشتر از ساير گرايش هاي مهندسي پزشکي به علم زيست وابسته است. اين گرايش کاربرد تکنولژي در مراقبت هاي پزشکي است. مهنديسن اين حوزه در بيمارستان ها و کلنيک ها مشغول فعاليت مي شوند.
 • گرايش انفرماتيک: اين گرايش مهندسي پزشکي مربوط به گسترش و توسعه نرم افزار و اپليکيشن هاي مرتبط با سلامت و پزشکي مي باشند.

مهندسي پزشکي بنا به دلايل بالا سخت ترين رشته هاي مهندسي به ترتيب در رتبه هفتم بين رشته هاي مهندسي است.

?.مهندسي مواد

رشته مواد نيز از رشته هاي ميان رشته اي مي باشد. مهندسي مواد پلي ميان رشته هاي مهندسي و علم شيمي است.

هدف از تحصيل در رشته مهندسي مواد: اين علم رابطه ساختار مواد با خواص آن ها را مورد برسي قرار مي دهد. هدف از اين کار ساخت موادي با خواص بهتر و پاسخگويي به نياز انسان است.

دروس پايه اي در رشته مواد: اصلي ترين درس اين رشته شيمي مي باشد. اگر تسلط خوبي بر روي مباحث شيمي داريد، مي توانيد در اين رشته موفق شويد.

ابزار هاي مورد استفاده در رشته مواد

در اين رشته به کمک ابزار هايي مانند: ميکروسکوپ الکتروني روبشي، ميکروسکوپ الکتروني عبوري، پراش پرتو هاي ايکس به مطالعه ي ساختار مواد مختلف مي پردازند.

مهم ترين دروس رشته ي مهندسي مواد:

 • پديده ي انتقال
 • بلور شناسي
 • مکانيک مواد
 • ترموديناميک مواد
 • متالوژي فيزيکي
 • خواص مکانيکي
 • مواد مرکب

گرايش هاي رشته ي مهندسي مواد به سه دسته تقسيم مي شوند:

 • متالوژي صنعتي
 • متالوژي استخراجي
 • سراميک

منبع: www.pjmi.ir

https://faheemkhatri.blogspot.com/2022/11/blog-post_1.html

https://sites.google.com/view/dsfsd-fs-f-s-fsf-s/home

https://faheemkhatri4.weebly.com/home/3617303

https://medium.com/@narif67241/%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%85-f5b631ad2e01

https://iqqstczuxp.wordpress.com/2022/11/17/%da%86%d8%b7%d9%88%d8%b1-%d9%85%d9%87%d9%86%d8%af%d8%b3-%d8%b9%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d9%88%db%8c%d9%85%d8%9f/

https://www.liveinternet.ru/users/faheemkhatri4/post496438785/

https://www.evernote.com/shard/s356/sh/4f0d81fc-0c4e-3f52-3389-3e89761fbef5/f2967383e44dfcdbeb7148cfd15addf7

https://app.box.com/s/e5ku1vlrtqiblme4tzbmylc63uub3pxx

https://telegra.ph/%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%85-11-17

بازدید : 9
يکشنبه 4 دی 1401 زمان : 7:58

آموزش بهترين زمان کاشت نهال انگور

انگور از محبوب‌ترين ميوه‌ها محسوب مي‌شود. دليل اين اهميت مي‌توان به طعم و مزه، تنوع و خواص فوق‌العاده‌اش اشاره کرد. از اين ميوه خوشمزه مي‌توان به‌صورت تازه و يا خشک استفاده کرد. از عصاره‌ي آن مي‌توان در تهيه‌ي انواع نوشيدني‌ها، سرکه انگور، شيره انگور و ترشي انگور استفاده کرد. علاوه بر کاربردها، خواص درماني بسيار آن به اهميت استفاده از اين ميوه مي‌افزايد؛ بنابراين پرورش درخت انگور مي‌تواند پرسود باشد. در اين مقاله در مورد بهترين زمان کاشت نهال انگور آشنا خواهيد شد. پس چنانچه به فکر کاشت درخت انگور هستيد. تا پايان اين مقاله با آلفا نهال همراه باشيد.

کاشت درخت انگور

بايد توجه داشته باشيد که درخت انگور در واقع گياهي قديمي است که مردم کشور مصر در حدود 5 هزار سال پيش با آن آشنا شدند. اين ميوه بومي آسياي صغير و ايران است و امروزه هم به صورت وحشي و نيمه وحشي در اين مناطق مشاهده مي شود. انگور در واقع يک درختچه بالا رونده است که با پيچک هاي خود خيلي راحت از درختان بالا مي رود و جالب است بدانيد که درازاي اين درخت به 15 متر هم مي رسد. به طور کلي مي توان گفت که يکي از عوامل مهم در پرورش و کاشت درخت انگور فضاي کافي براي رشدن اين درخت مي باشد و در هر مکاني که درخت انگور را بکاريد بايد فضاي قابل استفاده زيادي داشته باشيد.

https://alphanahal.ir/خريد-نهال/

بهترين زمان کاشت نهال انگور

نهال انگور به سرماي شديد حساس است. از کاشت نهال انگور در سرماي شديد و دماي زير ? درجه اجتناب کنيد. ازاين‌رو بهترين زمان کاشت نهال انگور اوايل بهار قبل از باز شدن جوانه‌هاست. پس از کاشت نهال انگور روي آن سرپوش قرار دهيد. تا از بروز سرماي احتمالي مصون باشد. درصورتي‌که بخواهيد درخت انگور را قلمه بزنيد براي جدا کردن قلمه‌ها فصل پاييز و در زمان خواب گياه اقدام کنيد؛ و در اوايل بهار آن‌ها را بکاريد.

زمان کاشت نهال انگور در ايران معمولا در اواخر زمستان تا اوايل بهار انجام مي‌شود. توجه کنيد که نهال شما بايد قبل از پايان زمستان به ارتفاع ?? سانتي‌متري رسيده‌ و حداقل ? برگ داشته‌باشد

اگر قصد داريد که نهال خود را از نهالستان‌ها خريداري کنيد، حتما هنگام انتخاب نهال ويژگي‌هاي بالا را درنظر بگيريد. نهالي با اين ويژگي‌ها داراي سيستم ريشه‌اي مناسب براي انتقال به زمين اصلي است. بعد از تهيه نهال بايد بهترين زمان کاشت نهال را انتخاب کنيد. نهال انگور بر خلاف درخت انگور، بسيار به سرما حساس است؛ پس در هنگام انتخاب زمان کاشت به اين موضوع بسيار دقت کنيد.

براي پيشگيري از سرمازدگي نهال، به سايت هواشناسي کشور مراجعه کنيد و دماي بيشينه و کمينه منطقه خود، در يک ماه آينده را ببينيد.

اگر در طول اين مدت احتمال يخبندان و دماهاي زير ? درجه در منطقه شما وجود دارد، زمان کاشت نهال انگور هنوز نرسيده است؛ پس از کاشت نهال خودداري کنيد. نهال را در داخل خانه (جايي که زياد گرم نيست) نگهداري کنيد تا زمان مناسب براي کاشت آن فرابرسد.

بيوگرافي درخت انگور

وقتي که درباره درخت انگور؛ صحبت مي‌کنيم، در واقع درباره ميوه‌اي حرف مي‌ زنيم که در عين نام‌ آشنايي، از 600 گونه مختلف تشکيل شده و اگر هر روز با يک گونه آن آشنا شويم، باز هم حدود 2 سال طول مي‌کشد که انواع گونه درخت انگور، را بشناسيم. جالب‌ تر آنکه تمام اين 600 گونه را مي‌توان به دو دسته‌ بي دانه و دو دانه تقسيم نمود. نام علمي انگور vinifera است که سرده‌اي از خانواده انگورسانان يا Vitaceae به حساب مي‌آيد.

درختان انگور؛ از جمله خاص ترين و جز نوستالژي ترين درختاني مي باشند که انسان به کاشت آن پرداخته و در تاريخ اساطيري جاي جاي جهان نيز کاشت درخت انگور، به صورت سند به ثبت رسيده است. ميوه grape Tree؛ ميوه‌اي آبدار و کوچک با پوستي نازک است که داراي شيره فراوان و طعمي‌بين ترش تا شيرين (بسته به گونه آن) است.

درخت انگور؛ از جمله ميوه‌ هاي پر برکتي است که از جزء به جزء آن استفاده‌هاي مختلف مي‌شود. ميوه انگور علاوه بر ميوه‌اي لذيذ و مفيد، مي‌تواند به مويز، کشمش، شيره انگور، ژله، مربا، آب انگور، شراب، سرکه و.. تبديل شود. همينطور از روغن دانه انگور نيز به صورت خوراکي و بهداشتي استفاده‌هاي متنوعي مي‌شود. از برگ درخت انگور؛ دلمه برگ مو مي‌پزند و از پوست بدنه اصلي اين درخت نيز در موارد مختلفي استفاده مي‌شود. بنابراين کاشت درخت انگور، و پرورش اين ميوه يکي از پرسودترين محصولات کشاورزي است.

انواع درخت انگور ايراني و خارجي شامل چه ارقامي هستند

همانطور که در ابتدا اشاره کرديم، انگور 600 گونه مختلف دارد و شناخت همه انواع آن کاري بسيار دشوار است. اما برخي ارقام تجاري و معروف آن که در داخل ايران کشت مي‌شوند را مي‌توان برشمرد. برخي از ارقام خارجي انگور عبارتند از: انگور رد کارلت، انگور پرلت، انگور شامپاين، انگور بلک ويليام، انگور بلک سيدلس، انگور کريسمون، انگور وايت کارنت و

برخي ارقام ايراني معروف کاشت درخت انگور؛ نيز عبارتند از: انگور ياقوتي، عسگري، شمشيري، صاحبي، شصت عروس، مويز بي‌دانه، سياه سردشت، خليلي، ريش بابا، بي‌دانه سرخ، غزل اوزوم، کشمشي، شاهاني، لعل حسيني، چشم گربه‌اي، شيرازي، رازقي، تبرزه، الحقي و…

بهترين زمان کاشت نهال انگور سياه

انگور سياه داراي دانه‌هاي گرد، تعداد دانه‌هاي آن کم است آبدار و خوشمزه است؛ و در تهيه‌ي شيره‌ي انگور، آب انگور، آبغوره، سرکه، کشمش و مويز استفاده مي‌شود. از خواص انگور سياه مي‌توانيم به تأثيرات آن بر آرامش اعصاب، پاک‌سازي معده و افزايش شير مادر اشاره کرد.

نهال انگور سياه دو تا سه ماه نياز به دماي ?-تا ??- درجه نياز دارد. بهترين زمان براي کاشت اين نهال فصل بهار يا اوايل تابستان است. درصورتي‌که اين نهال در روزهاي باراني کاشته شود. براي نهال تازه کاشته شده شرايط مطلوبي است.

زمان کاشت نهال انگور ياقوتي

انگور ياقوتي داراي دانه‌هاي ريز به رنگ قرمز و خوشه‌هاي متراکم، زودرس و اولين انگوري است که وارد بازار مي‌شود. اين انگور خواص زيادي دارد. براي رفع بيماري‌هاي آرتريت، روماتيسم مفصلي، سل، برونشيت، يبوست، بواسير، نقرس مفيد است. انگور ياقوتي نسبت با ساير ارقام انگور آنتي‌اکسيدان بيشتري دارد. وجود آنتي‌اکسيدان‌ها بدن را از اثرات مضر راديکال‌هاي آزاد محافظت مي‌کند؛ و موجب پيشگيري از سرطان مي‌شود. از مهم‌ترين خواص انگور ياقوتي مي‌توان به خون‌ساز بودن آن اشاره کرد.

انگور ياقوتي مقاومت بالايي نسبت به سرما دارد. اين درخت حدود ??? ساعت نياز سرمايي دارد. کاشت نهال انگور ياقوتي بايد در زمان مناسب انجام شود. در غير اين صورت نهال رشد خوبي ندارد و دچار آفت‌زدگي از ناحيه ريشه مي‌شود. بهترين زمان براي کاشت نهال انگور ياقوتي از اواسط پاييز تا اوايل بهار است.

زمان کاشت نهال انگورشاني

انگورشاني يا انگور شاهاني و يا انگور سياه سردشت از انگورهاي زودرس است. داراي دانه‌هاي گرد و درشت و پوست‌کلفت و رنگ آن قرمز مايل به سياه است. از اين نوع انگور در تهيه مويز، نوشيدني‌ها، آبميوه‌ها، شيره انگور، ترشي‌شاني و سرکه‌شاني استفاده مي‌شود. همچنين انگورشاني خواص درماني زيادي دارد. به دليل داشتن آهن و فسفر براي درمان کم‌خوني و تقويت قدرت مغز و حافظه مؤثر است. مقدار زيادي ويتامين C دارد به تقويت سيستم ايمني بدن کمک مي‌کند. حاوي مواد مغذي براي تقويت عضلات است. انگورشاني براي درمان انواع بيماري‌ها نظير بيماري‌هاي کبدي، قندي، سرطان نيز استفاده مي‌شود.

درخت انگورشاني در برابر سرماي شديد، گرماي تابستان، خشکي و کم‌آبي مقاومت بالايي دارد؛ و به همين علت در مناطق کم آب به‌صورت ديم کاشته مي‌شود. به‌طورکلي نياز به دو تا سه ماه سرماي زمستان(دماي ?-تا ??- درجه) دارد. بهترين زمان کاشت براي انگورشاني فصل بهار يا اوايل تابستان است.

زمان کاشت نهال انگور ديم

نهال انگور ديم از ارقام پيوندي است. اين نهال اصلاح‌شده و پربازده است؛ که از سال اول به باردهي مي‌رسد. روش کاشت ديم براي اين نهال استفاده مي‌شود. در اين روش از حداقل آب استفاده مي‌شود. آب بين درختان جاري مي‌شود و به سمت ريشه هدايت مي‌شود.

انواع نهال انگور ديم عبارتند از: نهال انگور ديم ژنوتيپ، نهال انگور ديم اصلاح‌شده، نهال انگور ديم زودبازده، نهال انگور ديم مقاوم به سرما، نهال انگور ديم شناسنامه‌دار

بهترين زمان براي کاشت نهال انگور ديم در مناطق با زمستان ملايم اواسط پاييز است. درصورتي‌که در منطقه شما زمستان همراه با يخبندان شديد باشد. زمان مناسب براي کاشت درخت انگور اواخر زمستان است. براي افزايش ظرفيت نگهداري آب در خاک و حفظ رطوبت خاک در زمان کاشت نهال از خاک‌برگ، کود دامي، مالچ و پوکه‌هاي معدني استفاده کنيد.

زمان کاشت نهال انگور گلداني

زمان کاشت نهال انگور گلداني در مناطق سردسير در بهار تا اوايل تابستان است. ولي در مناطق گرمسير اوايل زمستان براي کاشت مناسب است. کاشت انگور از طريق قلمه امکان‌پذير است. ولي پيشنهاد مي‌شود از نهال‌هاي ريشه‌دار استفاده کنيد تا درصد موفقيت افزايش يابد.

کاشت نهال

و حالا نوبت به کاشت نهال در زمين مي رسد. نهال را مي توان در اواخر پاييز يا اواخر زمستان تا فروردين کاشت. براي مناطق سردسير اواخر زمستان تا اوايل بهار مناسب تر است.

نهال ها را از افراد يا موسسات معتبر و استاندارد تهيه کنيم. بسياري از نهالستان هاي ايران فاقد استانداردهاي لازم اند. نهال ضعيف يا مشکل دار، باعث بالا رفتن هزينه ها و کاهش توليد مي شود.

در زمان جابه جايي نهال بايد حواسمان جمع باشد که ريشه هاي آن در معرض هوا قرار نگيرد.

لازم است که پس از کاشت، نهال ها را فورا آبياري کرد.

فاصله گذاري

اين که نهال ها را به چه فاصله اي از هم بکاريم به خيلي چيزها بستگي دارد. شرايط آب و هوايي، حاصلخيزي خاک، آب قابل دسترس، نوع رقم انگور، سيستم تربيتي و نحوه ي هرس کردن از جمله ي اين عوامل اند.

بوته ها در خاک هاي عميق تر و حاصلخيزتر رشد بيشتري دارند پس بهتر است که فاصله ي آن ها بيشتر و در خاک هاي کم عمق و ضعيف، فاصله را کم تر در نظر بگيريم. در کاشت ديم، فاصله بين بوته ها را بيشتر مي گيريم تا ريشه ها فضاي کافي براي جذب آب و املاح از زمين را داشته باشند.

در کشت آبي به طور ميانگين فاصله ي بين رديف ها بين 3 تا 3.5 متر و فاصله بين دو بوته در يک رديف را 2 تا 2.5 متر مي گيريم. اما در کشت ديم اين مقدار بسته به ميزان بارش باران از 4 تا 7 متر متغير است.

چاله کاشت

براي کاشت نهال چاله اي حفر مي کنيم. اندازه اين چاله به نوع رقم انگور و نوع خاک بستگي دارد. به طور ميانگين مي توانيم ابعاد چاله را 50 * 100 * 120 سانتي متر در نظر بگيريم. معمولا چاله هايي که براي کشت ديم استفاده مي شود را بزرگ تر در نظر مي گيرند.

معمولا در کاشت آبي، مقداري کمپوست داخل چاله مي ريزند. نهال را جوري درون خاک قرار مي دهيم که چند جوانه (بيش از 2) درون خاک باشد.

در کاشت ديم، شيب بندي زمين بسيار مهم است. اين شيب بندي بايد به صورتي باشد که حداکثر مقدار آب باران را به سمت ريشه بوته هدايت کند. سطح چاله در اين نوع کشت بايد کمي پايين تر از زمين اطراف باشد.

آبياري

بايد توجه کنيد که هر چه هواي محيط کشت گرم تر شود گياه هم نياز به آبياري بيشتري دارد و ريشه هاي اين گياه اغلب در خاک هاي مختلف تا عميق زيادي رشد مي کند. بهتر است بدانيد که آب مورد نياز گياه بسته به عامل گرما متغير است. مثلا براي يک منطقه سردسير که تابستان هاي گرم دارد به 500 ليتر آب نياز است ولي اين در حالي است که مناطق خيلي گرم به حدود 1350 ميلي ليتر آب براي رشد نياز است.

آب و هوا

بايد بدانيد که در آب و هواي ملايم تابستاني انگورهاي زودرس در صورتي که در شيب هاي جنوبي قرار بگيرند مي توانند محصول بدهند. اين گياه به سرماي شديد هم اهميتي نمي دهد و تنها برخورد بادهاي شديد مي تواند اين گياه را نابود کند. به صورت کلي مي توان گفت که بوته انگور در فصل بهار به محض اينکه هوا گرم و آفتابي شود و درجه موجود در هوا به بيش از 10 درجه بالا صفر برسد رشد خود را شروع مي کند.

شايع ترين بيماري و آفات درخت انگور کدامند؟

شايع‌ترين آفات درخت انگور، آفت زنجره مو و کرم خوشه خوار انگور هستند که مي‌توانند همه ساله به درخت شما حمله کرده و آسيب‌هاي زيادي به آن وارد نمايند. از بيماري‌هاي رايج درخت انگور؛ نيز مي‌توان به گال طوقه (بيماري سرطان ريشه و ساقه مو) ، سفيدک پودري انگور، سفيدک کرکي (داخلي) انگور، ويروس برگ بادبزني، پوسيدگي سياه مو، سفيدک سطحي انگور و پوسيدگي خاکستري انگور اشاره کرد که هر يک از اين بيماري‌ها راه‌هاي مبارزه خاص خود را دارند.

چند نوع هرس داريم و هرس درخت انگور چگونه انجام مي شود؟

هرس درخت انگور؛ به منظور تربيت شاخه‌ها و جهت‌دهي آن‌ها در مسير صحيح رشد انجام مي‌گيرد و معمولاً درختان انگور از سال سوم به بعد نياز به هرس خواهند داشت. زمان مناسب هرس درخت انگور؛ فصل زمستان است و دماي مناسب براي اين کار، دمايي بالاتر از 5 درجه سانتي‌گراد خواهد بود. همينطور مي‌توان هرس را به فصل بهار و زماني که درختان انگور شروع به شکوفه زدن مي‌کنند موکول کرد که البته در آن صورت بايد سريع وارد عمل شويد و پيش از رشد شکوفه‌ها بر روي شاخه‌هاي کهنه، نسبت به هرس کامل درخت اقدام نماييد.

دستورالعمل و زمان برداشت انگور

ارديبهشت ماه يعني وقتي که خوشه ها با چشم قابل ديدن هستند بايد درختاني را که داراي تعداد زيادي خوشه هستند را بچينيد تا ديگر خوشه ها از نظر غذايي دچار کمبود نشوند و مرغوبيت لازم را داشته باشند. بايد توجه کنيد که براي تسريع در رسيدن انگور و خوشه هاي ديررس بايد برگ هايي را که روي شاخه ها قرار دارند را جدا کنيد زيرا اين برگ ها مانع از رسيدن نور مستقيم خورشيد و گرما به انگور مي شوند.

بايد توجه کنيد که در موقع برداشت انگورها بايد خوشه ها را از محل چسبندگي جدا کنيد و توصيه مي شود براي انجام دادن اين کار از قيچي استفاده کنيد تا حبه ها له نشوند. بايد دقت کنيد که در روند برداشت بايد تنها خوشه هاي رسيده را بچينيد و چيدن خوشه هاي نارس را به بعد موکول کنيد زير بعضي از واريته ها همه خوشه هايشان در آن حد رشد نمي کنند و لازم است تا انگورهاي آن را چند بار بچينيد.

https://alphanahal.ir/grape-seedlings/

بازدید : 9
شنبه 26 آذر 1401 زمان : 14:25

:مشخصات و قيمت بهترين آسياب قهوه خانگي

مشخصات و قيمت بهترين آسياب قهوه خانگي کدام است؟ بهترين آسياب قهوه برقي خانگي داراي چه ويژگي هايي است؟ قيمت انواع آسياب قهوه خانگي چقدر است؟ قيمت دستگاه آسياب قهوه خانگي به چه چيزهايي وابسته است؟ همه اين پرسش ها را در ادامه بررسي مي کنيم تا شما بتوانيد با خيال آسوده تري خريد آسياب قهوه خانگي را انجام دهيد.

بهترين آسياب قهوه خانگي

بهترين آسياب قهوه خانگي بايد چه خصوصياتي داشته باشد. اگر شما به دنبال يک آسياب قدرتمند و حرفه اي خانگي هستيد حتماً بايد مشخصات آسياب را مورد ارزيابي قرار دهيد.

 • داشتن موتور قدرتمند و کم صدا يکي از فاکتورهاي مهم براي يک آسياب قهوه حرفه است هر چقدر موتور آساب قدرتمند تر باشد استهلاک دستگاه کمتر خواهد بود زيرا آسياب با سرعت و قدرت بيشتري مي تواند دانه هاي قهوه را آسياب کند.
 • سرعت و دقت بالا نيز مهم ترين فاکتور يک آسياب قهوه خوب است زيرا اگر آسياب انتخابي دقت خوبي نداشته باشد احتمال اينکه نتيجه کار شما خوب نباشد بالا مي رود. همانطور که مي دانيد يک قهوه خوب علاوه بر مهارت دم آوري وابستگي زيادي به نحوه آسياب آن دارد. هرچقدر آسياب دقت بالا داشته باشد و متناسب با دستگاه مورد نظر باشد قهوه کيفيت بهتري پيدا مي کند.
 • قابليت آسياب قهوه ترک را داشته باشد. در نظر داشته باشيد بسياري از آسياب هاي قهوه قابليت آسياب قهوه ترک را ندارند زيرا اين مدل آسياب بسيار ريز، نرم و به صورت يکدست مي باشد. از اين رو بهتر است آسياب بتواند هر نمونه آسيابي را خرد کند.
 • قابليت جدا شدن مخزن آسياب از خود دستگاه وجود داشته باشد. اين قابليت به شما امکان مي دهد بعد از هر بار آسياب بتوانيد باقي مانده ذرات آسياب را تميز کنيد. زيرا باقي مانده ذرات آسياب قبلي در آسياب هاي جديد تاثير منفي بر روي طقم قهوه مي گذارد و بهترن است آسياب بعد از هر بار استفاده تميز گردد.
 • داشتن تيغه محکم و با قت بالا در آسياب اهميت زيادي دارد. زيرا مهم بخش آسياب کردن را همين تيغع انجام مي دهد به همين دليل علاوه بر محکم بودن بايد دقت و سرعت مناسبي هم داشته باشد تا آسياب شما يکدست آماده شود.
 • طراحي و ظاهر زيبا نيز يکي ديگر از فاکتورهاي بهترين آسياب قهوه خانگي است.
 • بايد بدنه جنس با کيفيت داشته باشد زيرا بر اثر کارکرد دستگاه اثرات قهوه روي بدنه لکه کثيفي ايجاد مي کنند که در صورت بد بودن جنس بدنه اين اثرات ماندگار خواهند بود و قابل پاک شدن نيستند. از اين رو جنس بدنه يکي از گزينه هاي مهم براي انتخاب است که کمنر مورد توجه قرار مي گيرد.
 • داشتن ايمني کافي براي دستگاه هم از ديگر عوامل مهم براي خريد آسياب قهوه خانگي است.
 • داشتن درجه بندي متنوع به منظور آسياب انواع مدل هاي قهوه و آسياب براي انواع دستگاه هاي قهوه ساز هم يکي ديگر از موارد مهم براي انتخاب آسياب قهوه مي باشد.
 • شايد باورش کمي سخت باشد! اما به صورت تقريبي بعد از هر بار استفاده از دستگاه حدود 200 تا 300 کرم پرتي قهوه ايجاد مي شود. با توجه به گراني دانه هاي قهوه اين مقدار در تعداد دفعات زياد قابل توجه است. از اين رو انتخاب آسيابي که کمترين پرتي را داشته باشد يا پرتي آن صفر باشد بسيار حائژ اهميت است. شايد در نگاه اول اين مدل آسياب ها کمي نسبت به آسياب هاي معمولي گرانتر باشند اما در دراز مدت صرفه جويي اقتصادي دارند.
 • عدم مخلوط شدن آسياب هاي قهوه در تعداد دفعات مختلف با درجه يندي متنوع هم يکي ديگر از فاکتور هاي مهم براي انتخاب آسياب قهوه خانگي است. در نظر داشته باشيد شما ابتدا با درجه درشت قهوه را آسياب کرده ايد و بار ديگر نظر داريد با درجه ريز آسياب کنيد عدم مخلوط شدن اين دو مدل آسياب به صورت پشت سر هم يک مزيت فوق العاده است.
 • علاوه بر همه اين فاکتورها داشتن قيمت آسياب قهوه خانگي مناسب و منطقي مي تواند خريد شما را به بهترين شکل رقم بزند.
 • خدمات پس از فروش مناسب در سراسر کشور هم از ديگر ويژگي هاي مهمي است که بايد مورد توجه قرار بگيرد. متاسفانه برخي از افراد بر اثر عدم اطلاع و ناآگاهي آسياب هاي قهوه اي را انتخاب مي کنند که هيچ خدمات و پشتيباني ندارد. اين مساله زماني پر رنگ تر مي شود که با خرابي يا تعويض قطعه روبرو مي شوند و متاسفانه يا قطعات در بازار موجود نيست يا اگر موجود باشد به قيمت هاي نجومي فروش مي روند و همين مساله آنها را وادار به تحميل هزينه هاي بيشتر و يا تعويض دستگاه مي کند. از اين رو قبل از خريد آسياب قهوه خانگي در مورد ضمانت و خدمات پس از فروش تحقيق کافي داشته باشيد.

قيمت دستگاه آسياب قهوه خانگي با توجه به هر کدام از اين فاکتورها مي تواند کم يا زياد باشد اما در نظر داشته باشيد اين وسيله پر استهلاک و مصرفي است و خريد مناسب و شايسته براي اولين بار مي تواند شما را از هرينه هاي احتمالي بعدي در امان نگه دارد. همانطور که مي دانيد با تحريم ها متاسفانه پشتيباني و خدمات پس ار فروش برندهاي خارجي مطرح از بازار ايران رخت بسته است. از طرفي برخي افراد يودجو براي يود بيشتر مارک هاي تقلبي با اسم برندهاي مطرح را وارد بازار کرده اند که به هيچ عنوان کيفيت خوبي ندارد و هزينه کردن براي اين محصولات يمک اشتباه محض است. پيشنهاد ما انتخاب برندهاي مطرح و خوب ايراني است که هم از نظر کيفيت هم رده آسياب هاي قهوه خارجي هستند و هم از نظر قيمت مناسب تر از برندهاي خارجي مي باشند. از طرف ديگر شما به راحتي مي توانيد خدمات پس از فروش مناسبي را داشته باشيد و از نظر تعمير و نگهداري خيالتان راحت باشد. برخي از برندهاي مطرح آسياب قهوه خانگي در بازار ايران عبارتند از: آسياب قهوه خانگي يوکار که بسيار حرفه اي و با دوام است. بعد از برندهاي ديگر همچون ارغوان- ايليا و ... مي توانند مناسب باشند.

d1_hvzn.jpg

مشخصات آسياب خانگي قهوه يوکار

بهترين آسياب قهوه خانگي ايراني برند يوکار مدل 250 است که توانسته همه فاکتورها را يکجا داشته باشد. برخي از ويژگي هاي اين غول خانگي و حرفه اي عبراتند از:

 • قدرت موتور بالا که 0.5 اسب بخار است
 • سرعت در آسياب بسيار بالاست و شما ميتوانيد در کمترين زمان بهترين نتيجه را داشته باشيد
 • قابليت جدا شدن راحت محفظه از دستگاه به منظور شستشو و نظافت
 • درجه بندي که تا 23 درجه متنوع براي انواع آسياب ها دارد
 • قابليت آسياب قهوه ترک را دارد
 • قابليت آسياب قهوه ترک 10 کيلو در يک ساعت و 30 کيلو قهوه اسپرسو در يک ساعت
 • قطر تيغه 80 ميلي متر از جنس آلياژ فولادي مقاوم
 • پرتي قهوه به حداقل رسيده و عدم مخلوط شدن آسياب ها در درجات متنوع پشت سر هم
 • قيمت منطقي و بسيار مناسب نسبت به آسياب هاي خارجي
 • يکسال ضمانت رايگان
 • خدمات پس از فروش در سراسر کشور

اين آسياب خانگي قوي علاوه بر مصرف خانگي مي تواند گزينه مناسبي براي قهوه فروشي ها و کافي شاپ هاي کوچک باشد. زيرا مي تواند به حرفه اي ترين و بهترين شکل قهوه هاي شما در اندازه هاي دلخواه آسياب کند. براي اطلاع از قيمت روز اين آسياب يا مشخصات بيشتر مي توانيد کلمه (آسياب قهوه خانگي يوکار) را سرچ کنيد و به وب سايت اين مجموعه سر بزنيد.

دلايل مهم براي خريد آسياب قهوه خانگي

همانطور که مي دانيد برخي از افراد،قهو اعتقادي به داشتن آسياب قهوه ندارند و نياز خود را از فروشنده هاي قهوه تامين مي کنند. اما دلايل مهمي وجود دارد که بهتر است حتما يک آسياب قهوه دستي يا برقي در خانه داشته باشيد.

 • قهوه هاي آسياب شده به مرور زمان طعم و مزه واقعي خود را از دست مي دهند و اگر شما آسياب نداشته باشيد و قهوه خود را از قهوه فروش ها به صورت آماده تهيه کنيد مي بينيد که به مرورزمان، مزه قهوه تان عوض شده است. اين به شرطي است که آسياب قهوه هم در همان زمان اتفاق افتاده باشد. گاهاً برخي از فروشنده ها، آسياب هاي خود را قبلاً آماده کرده اند و آن را به فروش مي رسانند که اين مساله، وضع را بدتر خواهد کرد.
 • انتخاب دانه هاي قهوه با کيفيت در درجه اول بر عهده خود شماست اين در حالي است که شما از کيفيت دانه هاي قهوه آسياب شده آماده، هيچ اطلاعي نداريد. قطعاً دانه هاي رست شده با کيفيت بالاتر مي تواند مزه و طعم بي نظيري داشته باشد و بالعکس که اين مساله با خريد آسياب بر اساس اطمينان و سليقه شما خواهد بود.
 • يکددست بودن آسياب قهوه نيز بسيار مهم است، قطعاً افرادي که مهارت زيادي در دم آوري قهوه دارند اين مساله را به خوبي درک مي کنند و يکدست بودن آسياب يکي از آيتم هاي مهم براي داشتن يک نوشيدني بي نقص است!

منبع: https://baamardom.ir/201223/%d9%85%d8%b4%d8%ae%d8%b5%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%a8-%d9%82%d9%87%d9%88%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c/

بازدید : 8
پنجشنبه 24 آذر 1401 زمان : 14:24

متن لينک يا انکرتکست

متن پيوند متني است که هدف پيوند به آن پيوند داده شده است.

اين مي تواند يک کلمه، يک کاراکتر يا حتي چندين کلمه تا (از لحاظ نظري) چندين جمله باشد. سپس متن پيوند قابل کليک مرتبط با يک URL به عنوان يک پيوند ناميده مي شود. مترادف متن هاي پيوند نيز متن هاي لنگر يا متن هاي مرجع هستند. به عنوان بخشي از بهينه سازي موتورهاي جستجو، استفاده از متن لينک شده نقش مهمي در ايجاد لينک دارد.

زماني که متن پيوند هنوز ناديده گرفته شد

در روزهاي اوليه اينترنت، بک لينک ها هنوز توصيه هاي واقعي و مهمي بودند که به بازديدکنندگان يک وب سايت اطلاعاتي در مورد اطلاعات بيشتر ارائه مي کردند. مهمتر از همه، مهم اين بود که کاربر کليک کند و نه اينکه سايت ارائه دهنده پيوند در Linkjuice يا PageRank ارسال شود. زيرا موتورهاي جستجو نمي توانند وب را با دقتي که امروزه مي توانند جستجو کنند.

لينک به يک وب سايت مهمتر از موقعيت خوب در موتور جستجو بود. بر اين اساس، در اواخر دهه 1990 توجه کمي به متون پيوندي صورت گرفت.

زماني که نظر دهندگان وبلاگ مهدي نجاري بهترين سئوکار هنوز "اعتبار بدون شوفا" ناميده مي شدند.

اما زماني که گوگل، در ميان ديگران، در اوايل دهه 2000 به موتور جستجوي پيشرو در جهان تبديل شد، اين به سرعت تغيير کرد. رشته "SEO" که هدف آن دستکاري وب سايت ها به گونه اي بود که آنها در SERP براي کلمات کليدي خاص رتبه خوبي داشته باشند، تقريباً با همان سرعت توسعه يافت. در اين زمينه، متن هاي پيوند در نهايت جالب شدند.

به اصطلاح "پيوند سخت" براي مدت طولاني در بهينه سازي موتورهاي جستجو استفاده مي شد. بنابراين متن پيوند دقيقاً حاوي کلمه کليدي اصلي صفحه هدف است که به عنوان مثال. T. منجر به تحولات نامطلوب شد.

بنابراين به عنوان مثال به عنوان مثال، تابع نظر در بسياري از وبلاگ ها براي توليد بک لينک استفاده مي شود. به جاي يک نام کاربري معني دار، سئوکاران مدبر سپس از پيوندهاي "سخت" استفاده کردند که به عنوان "Bernd Sonnensegel" يا به عنوان "اعتبار بدون شوفا" اظهار نظر کردند.

صرفاً به اين دليل که نام استفاده شده، که نظر دهندگان هنگام نوشتن مقاله روي خود گذاشته اند، داراي تاريخ است. CMS وبلاگ به طور خودکار به URL مشخص شده پيوند داده شد. لينک کلمه کليدي آماده بود.

پيوندهاي کلمه کليدي در مقابل "ايندکس لينک طبيعي"

گوگل پيامدهاي خود را از عمل پيوند سخت گرفت و با آخرين به‌روزرساني پنگوئن، اطمينان داد که استفاده بيش از حد از کلمات کليدي در متن‌هاي لنگر توسط الگوريتم‌هاي جستجو به عنوان دستکاري فهرست‌هاي نتايج تفسير مي‌شود.

تکنيکي که براي مدت طولاني تمرين شده بود حداکثر تا سال 2012 منسوخ شده بود و Anchor Text معناي واقعي خود را بازيافت: در نظر گرفته شده است که کاربر اطلاعات صفحه اي را که پس از کليک بر روي لينک به آن مي رسد، بدهد.

يک کنجکاوي در کنار: اگر کلمه "اينجا" را در گوگل جستجو کنيد، مدرکي دريافت مي کنيد که رتبه بندي به طور ناخودآگاه تحت تأثير انتخاب متن پيوند قرار گرفته است.

اولين نتايج در آنجا توسط Adobe Reader ثبت شده است. دليل اين امر اين واقعيت است که کلمه کليدي "اينجا" به طور خاص براي پيوند دادن به Acrobat Reader استفاده مي شود. (نگاه کنيد به: https://www.google.de/#q=here)

استفاده از چنين کلمات / عبارات از نظر معنايي نسبتاً "تهي" به عنوان متن پيوند عمومي ناميده مي شود.

کدام متن پيوند را انتخاب کنم؟

وقتي صحبت از ارزيابي متن پيوند براي بهينه سازي موتور جستجو مي شود، نظرات از زمان پنگوئن گوگل متفاوت بوده است. اما يک چيز مسلم است: هر کسي که همچنان به پيوندهاي سخت براي پيوندهاي خارجي تکيه کند، به سختي موفق خواهد شد.

در عوض، هنر پيوند بيلدينگ امروزه اين است که تا حد امکان "طبيعي" باقي بماند. بر اين اساس، هر کسي که پيوندي را از خارج قرار مي‌دهد نبايد از خود بپرسد که از کدام کلمه کليدي مي‌خواهد براي پيوند استفاده کند، بلکه چگونه مي‌تواند کاربر را تشويق به کليک روي پيوند کند.

در ضمن، "پيوند نرم" اصطلاحي است که براي متن هاي لنگر که از چندين کلمه، اغلب حتي عبارات کامل تشکيل شده است، استفاده مي شود که به طور طبيعي در معرض يک واريانس خاص هستند.

واضح است: با پيوندهاي مختلف از سايت هاي مختلف، متن پيوند البته هميشه متفاوت است، زيرا وب مسترهاي مختلف نيز اگر تحت تأثير قرار نگيرند، متن هاي پيوند متفاوتي را انتخاب مي کنند.

با اين وجود، انباشت متون پيوند خاص نيز طبيعي است. به عنوان مثال، نام تجاري، نشاني اينترنتي يا موضوع اصلي يک URL به طور خودکار بيشتر پيوند داده مي شود.

https://did.li/w7frl

https://mub.me/Q55s

انکرتکست براي پيوندهاي داخلي

با پيوند داخلي، انتخاب متن پيوند براي توزيع آب پيوند و براي کنترل رتبه بندي براي صفحات فرعي خاص تعيين کننده است. و در اينجا، به خصوص در اصطلاح "دم بلند"، يعني ترکيب کلمات کليدي، متن پيوند بايد تا حد امکان دقيق به صفحه فرعي مربوطه مراجعه کند.

کلمه کليدي ممکن است يا حتي بايد در اينجا استفاده شود. مهم است که همان anchor text هميشه به همان صفحه فرعي اشاره کند.

چه کسي به عنوان مثال به عنوان مثال، اگر يک فروشگاه آنلاين با قابلمه و ماهيتابه داريد، هميشه بايد به همان صفحه فرعي با کلمه کليدي "pan" در وب سايت خود پيوند دهيد. به اين ترتيب، مي توان تحت تأثير قرار داد که کدام وب سايت در SERP ها براي اين کلمه کليدي بهترين رتبه را دارد.

قانون سرانگشتي (اما نه بيشتر): داخلي = سخت / خارجي = نرم.

نتيجه‌گيري: ساده‌ترين راه براي پاسخ دادن به سؤال در مورد متن پيوند خارجي بهينه، منفي است: «طبيعي» بمانيد و از کلمات کليدي و لينک‌هاي سخت براي انکر تکست‌ها استفاده نکنيد، مگر اينکه پيوندهاي داخلي باشند. با متون لينک داخلي دقيقا برعکس است.

https://www.indiegogo.com/individuals/29887156

https://www.mixcloud.com/LacyRaley2/

https://www.sbnation.com/users/LacyRaley2

https://www.reverbnation.com/artist/female4484

https://loop.frontiersin.org/people/1932823/bio

https://www.wattpad.com/user/LacyRaley2

https://www.evernote.com/shard/s477/sh/0c598cc5-77db-6c00-9315-ae257fabe493/45e1e3619abcd19937e8f4175e9e5269

https://www.liveinternet.ru/stat/kabodseo.ir/

https://3dwarehouse.sketchup.com/user/25e5368f-a56f-4520-80a0-57390a8f48c6/Lacy-R

https://lionofviennasuite.sbnation.com/users/LacyRaley2

https://justpaste.it/3q5p7

بازدید : 6
چهارشنبه 23 آذر 1401 زمان : 8:51

راهنماي سريع اندازه گيري پارتيشن شيشه اي

اطمينان از اجراي پروژه پارتيشن بندي شيشه اي به موقع و با بودجه بسيار مهم است. اشتباه گرفتن اندازه هاي شما مي تواند يک خطاي بسيار پرهزينه باشد و پروژه شما را به تاخير بيندازد. علاوه بر اين، هنگامي که شيشه شما توليد شد، قابل تغيير نيست. شيشه را نمي توان مانند ساير مواد مانند چوب، سنگ يا فولاد در محل تراشيد يا برش داد. همچنين، در پارتيشن بندي، خطاي بسيار کمي وجود دارد، زيرا شکاف ها و جيب هاي داخل کانال لعاب معمولاً اجازه پخش بين 3 تا 6 ميلي متر را مي دهد (اين بستگي به سيستم، اتصالات و روش لعاب مورد استفاده دارد).

z3_6a8v.jpg

بنابراين، استفاده از يک شرکت پارتيشن بندي با تجربه که دانش بسيار خوبي در سيستم هاي مختلف پارتيشن بندي دارد و مشخصات پروژه پارتيشن بندي را درک مي کند، بسيار مهم است. شرکت زيما پروژه هاي شيشه پارتيشن بي شماري را در بسياري از مکان هاي معتبر در داخل و خارج از تهران انجام داده است.

يکي از اين پروژه ها، پروژه پارتيشن بندي اداري برجميلاد بود که به تازگي تکميل شده بود که در آن بيش از 1000 متر خطي مسير شيشه اي و شيشه اي اندازه گيري و در عرض ده هفته با موفقيت نصب شد!

فرآيند نقشه برداري و اندازه گيري شيشه را در 2 قسمت انجام دهيد:

 • اندازه گيري دهانه ها و بررسي سايت
 • شيشه اندازه گيري براي توليد و نصب

اندازه گيري دهانه ها در صورت نياز به ايجاد تخمين کمک مي کند. همچنين به تعيين مقدار مواد لعاب پيست براي اطمينان از نصب تمام کارهاي مسير کمک مي کند. پس از انجام اين کار، شيشه را مي توان اندازه گيري، سفارش و نصب کرد. بررسي محل به تعيين روش نصب و رفع هرگونه خطر و ايراد احتمالي کمک مي کند.

براي اين مقاله، اولين مرحله از اين فرآيند را بررسي خواهيم کرد: اندازه گيري دهانه ها و بررسي هاي سايت.

اندازه گيري دهانه ها

براي سفارش مواد مسير لعاب (همچنين به عنوان U-Channel ناميده مي شود)، هزينه ها و زمان مورد نياز براي تکميل کار، تمام دهانه هاي موجود براي لعاب کاري بايد اندازه گيري شوند.

اين اولين قدم در هر پروژه پارتيشن بندي شيشه اي است. تمام سطوح بايد در آمادگي براي نصب مسير لعاب، از جمله سقف، ديوارها و کف پوشانده شوند.

در اينجا فقط برخي از مراحل و ملاحظاتي است که هنگام اندازه گيري دهانه ها رعايت مي کنيم:

اندازه گيري ارتفاع و عرض دهانه ها بايد به ميلي متر انجام شود. بسته به اندازه دهانه، اندازه گيري ها از نقاط مختلف براي هر دو ارتفاع و عرض انجام مي شود. در دهانه هاي کوچکتر، ما معمولاً اين کار را از حداقل 3 نقطه انجام مي دهيم - يکي در هر انتها و يکي در مرکز دهانه.

اين کمک مي کند تا مشخص شود که آيا در دهانه هايي که بايد لعاب داده شوند، تفاوت وجود دارد يا خير.

سطوح سطح بايد از جمله کف، ديوار و سقف بررسي شود. براي بررسي سطوح افقي و عمودي مي توان اين کار را با استفاده از تراز روح يا ليزر حرفه اي انجام داد. اين مرحله به ويژه براي نصب درب شيشه اي بسيار مهم است.

سطوح سطح بايد بررسي شود تا مطمئن شويد که مسير چيزي را پوشش نمي دهد و مسير را مي توان به صورت همسطح روي سطح نصب کرد. مواردي که بايد به آنها توجه کنيد عبارتند از: سطوح ناهموار، روشنايي و برق، چراغ هاي سقفي، نقاط پريز، سوئيچ ها، کابل ها و مجراي کابل ممکن است به دليل پارتيشن بندي نياز به جابجايي داشته باشند.

اين کارها بايد توسط يک متخصص واجد شرايط قبل از نصب مسير لعاب انجام شود. براي مثال، لوله‌هاي آب ممکن است نياز به جابجايي توسط يک لوله‌کش واجد شرايط داشته باشند يا در صورت عدم امکان، برش‌هايي ايجاد شود.

اگر از دامن استفاده مي شود، مسير لعاب ديوار (به نام تکيه گاه ديوار) بايد بريده شود، يا مي توان دامن را برش داد، بنابراين مي توان مسير را به صورت همسطح روي ديوار نصب کرد. تهويه هوا و مجاري هوا که مستقيماً در زير لعاب قرار دارند بايد قبل از لعاب جابجا شوند (حتما اطمينان حاصل شود که همه اتاق ها داراي جريان هوا و تهويه مورد نياز هستند).

يک نقاشي دستي از ناحيه يا مناطقي که قرار است لعاب کاري شود در محل ايجاد مي شود. اين نقشه شامل اندازه‌گيري‌ها، موقعيت درب‌ها، تفاوت‌هاي سطح و هر نکته خاصي مانند برش‌هاي دامن و لوله‌کشي خواهد بود. اندازه هاي بريده شده براي دامن، لوله کشي و غيره بايد در نقشه ها و يادداشت ها گنجانده شود.

نظرسنجي هاي سايت زيما

نظرسنجي‌هاي سايت اغلب ناديده گرفته مي‌شوند، اما بخش مهمي از فرآيند هستند. بررسي کامل سايت به جلوگيري از هرگونه غافلگيري در روز نصب کمک مي کند. همچنين به پوشش هرگونه خطر، شناسايي خطرات، الزامات سايت و روش‌هاي نصب کمک مي‌کند.

اينها تنها برخي از بررسي هاي انجام شده در يک نظرسنجي سايت هستند:

 1. بررسي مسيرهاي دسترسي؛ اين شامل بررسي محل تحويل، الزامات تحويل و پياده روي در مسيري است که در آن تمام مواد از جمله شيشه از محل تحويل به محل حمل مي شود.

اگر قرار است مواد با آسانسور به کف سايت بروند، بالابر بايد اندازه گيري شود تا از تناسب طول کانال و شيشه اطمينان حاصل شود. اگر قرار است مواد از راه پله عبور کنند، اين نيز بايد بررسي و اندازه‌گيري شود تا از تناسب صفحات شيشه‌اي و طول مسير اطمينان حاصل شود.

فرود پله ها بايد در هنگام چرخش به اندازه کافي پهن باشد تا تمام طول مصالح را بگيرد. براي اطمينان از رعايت احتياطات براي روز تحويل و نصب، بايد به خطرات سفر، خطرات کم سرريز، مناطق عمومي و غيره که بخشي از مسير دسترسي هستند توجه داشت.

 1. بررسي کامل محل‌هاي ذخيره‌سازي و کار مورد توافق را انجام دهيد.

 1. بررسي کنيد که هيچ کابل، گرمايش از کف يا لوله اي در زير سطح لعاب (از جمله ديوار، کف و سقف) وجود نداشته باشد. اگر اين اطلاعات در محل در دسترس نباشد به يک متخصص واجد شرايط، مانند يک برقکار (يا لوله کش در مورد لوله کشي) براي انجام اين بررسي ها نياز است.

براي تثبيت مسير لعاب يا U-Channel به ديوارها، کف و سقف، حفاري لازم است. اگر قرار باشد از فنرهاي کف براي درها استفاده شود، اين امر به ويژه مهم است، زيرا اين امر مستلزم ايجاد سوراخ بزرگ در کف است. ممکن است به معناي قرار دادن درب در جاي ديگري باشد تا از کار اضافي براي جابجايي لوله ها يا کابل ها جلوگيري شود.

 1. يادداشت ها بايد شامل قوانين و الزامات خاص سايت باشد، مانند الزامات خاص PPE، محدوديت هاي نويز، زمان تحويل، و غيره. همچنين، هر گونه خطر بالقوه ديگري بايد به عنوان بخشي از بررسي و اقدامات انجام شده ذکر شود.

ما اهميت دقت را هنگام اندازه‌گيري و انجام تمام بررسي‌ها در محل، از جمله انجام بررسي و بررسي کامل سايت، مشخص کرده‌ايم. پس از انجام اين کار، مواد پيست لعاب را مي توان سفارش داد و نصب کرد. پس از نصب مسير لعاب، شيشه آماده اندازه گيري براي توليد است.

پوشش تمام جنبه هاي اندازه گيري غيرممکن است و بررسي هاي سايت در اين مقالات و اين مقالات فقط بايد به عنوان راهنما در نظر گرفته شوند. اينها فقط برخي از مراحلي است که ما معمولا برمي داريم.

هر پروژه بايد جداگانه مورد بررسي قرار گيرد، زيرا هيچ پروژه اي يکسان نيست. براي اندازه گيري و نصب پروژه پارتيشن بندي شيشه اي خود بايد از نصب کننده هاي مجرب پارتيشن بندي استفاده کنيد - اين امر باعث کاهش تاخيرهاي غير ضروري، هدر رفتن و خطاهاي پرهزينه مي شود.

https://www.viki.com/users/rayahume9_199/about

https://weheartit.com/RayaHume9/uploads

https://infogram.com/untitled-chart-1hd12yx11n3nw6k?live

https://slides.com/rayahume9

https://www.yelp.ca/user_details?userid=IsfDMNID3JAkjDUt8_jN1A

https://logopond.com/RayaHume9/profile/571570/?filter=&page=

https://list.ly/rayahume9/favorites

https://www.bitsdujour.com/profiles/cQFpVC

https://letterboxd.com/RayaHume9/

https://www.mapleprimes.com/users/RayaHume9

https://www.f6s.com/asha-riya146

https://www.intensedebate.com/people/RayaHume99

https://qiita.com/RayaHume9

https://zsdco.video.blog/2022/09/20/zymaco/

https://gitlab.com/RayaHume9

https://www.openlearning.com/u/ashariya-rii5r8/

بازدید : 8
پنجشنبه 10 آذر 1401 زمان : 16:43

ستون چيست؟

ميله گرد ميله اي فولادي با سطح صاف است که براي سازه هايي که نيازي به بتن مسلح با مقاومت بالا ندارند استفاده مي شود. اين محصول داراي انواع مختلفي مانند ميله آلياژي و موارد ديگر مي باشد. به طور گسترده در تير و ستون، خط لوله، جاده، پروژه هاي کوچک و متوسط ??استفاده مي شود. با توجه به سطح صاف ميله فولادي که باعث مي شود چسبندگي بين ميله فولادي و بتن خيلي خوب نباشد و براي استحکام ساختمان فرآيند خمش ضروري است.

در دنياي امروز، ساخت و ساز با پيشرفت هاي چشمگيري مواجه شده است. افراد با پيشرفت خود نيازهاي جديد و متنوعي را کشف مي کنند. در ساخت ساختمان ها به ابزارهاي مختلفي براي افزايش استحکام و مقاومت نياز داريد که يکي از مهم ترين نقش هاي آن مربوط به آرماتوربندي است. براي اينکه سازه شما استحکام بالايي داشته باشد، بايد از آرماتور استفاده کنيد. جالب است بدانيد که بتن به تنهايي براي افزايش مقاومت مفيد نيست و بايد همراه با آرماتور استفاده شود در غير اين صورت استفاده از بتن توصيه نمي شود. از ميلگرد و ساير قطعات فولادي در بتن (به چندين روش) براي افزايش مقاومت سازه بتني استفاده مي شود. همچنين در اين مقاله سعي شده است تا انواع آرميچر را معرفي کنيم.

همه ما نام آرماتور رادار را شنيده ايم و کم و بيش اطلاعاتي در مورد آن داريم، مثلاً مي دانيم که يکي از مصالح مورد استفاده در ساخت و سازها است و با افزايش قيمت آن، هزينه ساخت نيز افزايش مي يابد. امروزه از ميلگردها از کف ساختمان تا ستون و غيره استفاده مي شود. اما چرا انگل ها واقعاً اينقدر مهم هستند و چگونه از ما محافظت مي کنند؟

براي درک نقش آرماتور در بتن، ابتدا بايد آرماتور را بدانيم. ميلگرد نوعي ميله فولادي است که در اندازه هاي مختلف ساخته مي شود و براي ريختن بتن استفاده مي شود. در اکثر سازه هاي دست ساز از بتن براي استحکام استفاده مي شود. همه بتن را به عنوان يکي از مستحکم ترين مصالح با مقاومت بالا در برابر نيروهاي فشاري مي شناسند، اين ماده به قدري مستحکم است که شکستن آن به نيروي زيادي نياز دارد. در کنار اين استحکام باورنکردني، بتن يک ضعف بزرگ نيز دارد. بتن در برابر نيروهاي کششي و دوراني مقاومت چنداني ندارد. به دليل اين ضعف، از پايه هاي تقويت کننده در ساخت و ساز استفاده مي شد.

استفاده از ميلگرد فولاد آلياژي در بتن سازه شما را در برابر نيروهاي کششي مقاوم مي کند. اصولاً آرماتور وظيفه مقاوم سازي بتن را بر عهده دارد. دلايل زيادي وجود دارد که مهندسان سازه به دنبال افزايش مقاومت کششي سازه هستند. مهمترين دليل افزايش مقاومت کششي حفاظت سازه در برابر زلزله مي باشد. در هنگام زلزله استفاده از ميلگردهاي تقويت کننده در بتن از ايجاد ترک و شکستگي جلوگيري مي کند. ميلگرد به عنوان محافظ سازه عمل مي کند و مسئوليت مراقبت و ايمني ساکنان را بر عهده دارد.

قابل توجه است که در گذشته آرميچر از فولاد جديد ساخته مي شد. با اين حال، در طول دهه 1960، ميلگرد شروع به ساختن از آهن قراضه کرد. در آن زمان، آرميچر حاوي 97? مواد بازيافتي بود که آن را نسبتاً دوستدار محيط زيست مي کرد. اما ساختار آرميچر چيست؟

اکثر ميله هاي فولادي از ذوب ضايعات فولادي در کوره قوس الکتريکي ساخته مي شوند. سپس فولاد مذاب داخل شمش ها ريخته مي شود و سپس به صورت گرم نورد مي شود. پس از رول شدن ميله، با استفاده از دستگاه هاي مخصوص به طول مورد نظر بريده شده و براي خنک شدن هوا در بستر هوا قرار مي گيرد.

آرميچر سيم پيچي هم هست که همان آرميچر معمولي است اما به جاي آرميچر مستقيم، کلاف مي شود. اين نوع ميلگرد پس از خنک شدن با هوا، سپس به لوله ريفورمر فرستاده مي شود و در آنجا پيچيده و کلاف مي شود و سپس به شکل ها و طول هاي مناسب بريده مي شود.

انواع آرميچر

برخي از مهم ترين ميله هاي گرد مورد استفاده عبارتند از:

• ميلگرد ck45

• ميلگرد Mo40

• ميلگرد 70cr2

• ميلگرد st37

• ميلگرد St52

که هر کدام کاربرد متفاوتي دارند.

چرا از ميلگرد در ساختمان سازي استفاده مي شود؟

اکنون که مي‌دانيد ميلگرد چيست، انواع مختلف آن چيست و چگونه ساخته مي‌شود، ممکن است تعجب کنيد که واقعاً براي چه و چرا استفاده مي‌شود. نکته اينجاست که ميلگرد باعث استحکام بيشتر بتن مي شود. به عنوان مثال ترانس آرميچر در مکان هايي که زيبايي کار در نظر گرفته مي شود استفاده مي شود.

يکي، بتن با گذشت زمان ترک مي‌خورد و وقتي بتن ترک مي‌خورد بسيار ضعيف‌تر مي‌شود. بتن ترک خورده بيشتر يکپارچگي ساختاري خود را از دست مي دهد. رطوبت و هوا مي توانند وارد آن ترک ها شده و متعاقباً تخريب بتن را تسريع کنند.

با آرميچر چه کار ديگري مي توان کرد؟

البته از ميلگرد عمدتاً براي تقويت بتن استفاده مي شود، چه براي دال هاي بزرگ، روسازي ها، پايه ها، ديوارها، سقف ها، سقف ها و موارد ديگر. با اين حال، چه ميلگرد قديمي از پروژه هاي ساختماني تخريب شده باشد يا برخي ميلگردهاي قديمي در اطراف، مي توان از آن براي موارد ديگر استفاده کرد.

عموماً بسياري از هنرمندان از ميلگرد قديمي براي ساخت اينستاليشن هاي هنري فلزي استفاده مي کنند. همچنين مي‌توانيد از ميلگرد قديمي براي ساخت نرده‌ها، قرار دادن سوله‌هاي کوچک، ساختن نرده پله‌ها و هر چيز ديگري که نياز به ميلگرد فلزي دارد يا استفاده مي‌کند، استفاده کنيد.

همچنين از ميلگرد ترانس در مکان هايي استفاده مي شود که مي بايست زيبايي کار بالا باشد.

البته اگر ديگر نيازي به ميلگرد نداريد، اين نوع فولاد مي تواند قيمت مناسبي داشته باشد يا به عبارتي هميشه مي توانيد آن را به عنوان ضايعات بفروشيد. اگر يک کوره قوس در اطراف داريد، مي توانيد آن را ذوب کرده و به هر چيزي که مي خواهيد تبديل کنيد.

لازم به ذکر است که در روش آلياژي، فولاد مورد نياز براي توليد آرماتور مورد نظر در فرآيند فولادسازي با افزودن فروآلياژ ساخته مي شود و شمش توليد شده در فرآيند نورد به صورت دلخواه شکل مي گيرد، سپس در محيط باز سرد مي شود.

در اين حالت آرماتورهاي ساخته شده از سطح بيروني تا مرکز آن داراي خواص مکانيکي و شيميايي يکسان بوده و مقاومت يکنواختتر و مناسب تري در برابر زلزله و فشار از خود نشان مي دهند.

اما براي اتصالات توليد شده به روش تر مکس، شمش فولادي استفاده شده از آناليز شيميايي پايين تري برخوردار است و براي رسيدن به مقاومت مورد نياز طبق استاندارد، اتصالات توليدي که دماي بالايي دارند از لوله هاي آب و بيروني عبور داده مي شود. سطح ناگهان سرد مي شود در اين حالت سطح آرميچر تا يک عمق معين مقاومت بالاتري دارد (مثلاً 400) و هسته آرميچر مقاومت کمتري دارد (مثلاً حدود 340). بنابراين هنگام استفاده از اين نوع آرماتورها در سازه هاي تحت فشار و مناطق زلزله خيز بايد احتياط هاي لازم را انجام داد و در محاسبات آن دقت مضاعفي به کار برد. هزينه کل ميله هاي آلياژي بالاتر از Termax است.

خلاصه

نکته اصلي اين است که بسياري از سازه‌هاي دنياي مدرن ما که از بتن ساخته شده‌اند، از جمله آسمان‌خراش‌هاي بلند، تونل‌هاي قطار مترو و پياده‌روها، همگي حاوي ميلگرد هستند. هيچ يک از اين سازه ها نمي توانند يکپارچگي ساختاري خود را در مدت زمان طولاني بدون آن ميله هاي تقويت کننده فولادي حفظ کنند.

https://mayempire.com/read-blog/111329

https://beterhbo.ning.com/profiles/blogs/6409057:BlogPost:4322449

http://caitlintrafton.nmdprojects.net/portfolio/members/faheemkhatri4/activity/351059/

https://www.homify.co.uk/ideabooks/9091381

https://writeablog.net/faheemkhatri4/rhnmy-khml-w-sfr-t-sd-khryd-mylgrd-alyjy

https://graph.org/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B5%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%84%DB%8C%D8%A7%DA%98%DB%8C-11-05

https://www.launchora.com/story/1667630196--0

https://www.onfeetnation.com/profiles/blogs/6595159:BlogPost:29826208

http://community.runanempire.com/index.php?p=/discussion/291859/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B5%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%84%DB%8C%D8%A7%DA%98%DB%8C?new=1

https://addandclick.com/read-blog/113861

http://mnuhammadzaid1.unblog.fr/2022/11/05/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d9%85%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d8%b1-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%85%db%8c%d9%84%da%af%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d9%84%db%8c%d8%a7%da%98%db%8c/

http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/346208

بازدید : 9
چهارشنبه 9 آذر 1401 زمان : 13:18

کرم دورچشم را چه موقعي بايد مصرف کرد؟

موارد استفاده از کرم دورچشم يکي از مهم ترين لوازم آرايشي براي بانوان به حساب مي آيد. مراقبت کردن از پوست هميشه از اهميت هاي زيادي برخوردار بوده و سن هرچه بالاتر برود، پوست بيشتر در معرض آلاينده ها و مواد سمي بيرون از بدن قرار ميگيرد که به طبع نياز به مراقبت هم دارد.

شستن صورت به همراه مرطوب نگه داشتن پوست و استفاده از کرم هاي ضدآفتاب جزو معمولي ترين توصيه هاييست که به اکثر بانوان در اين زمينه گفته ميشود تا بتوانند هميشه پوستي شاداب و جذاب داشته باشند.

جنس پوست دورچشم با ساير قسمت هاي پوست بدن متفاوت است و حساسيت بيشتري بايد براي نگه داري آن به خرج داد. اين قسمت نيازمند محصولي متفاوت است که براي رفع تيرگي اطراف چشم بايد بسته به ژنتيک و عوامل محيطي يک محصول درست را انتخاب کرد.

متخصصين زيبايي و سلامت پوست بر اين باور هستند که براي مرطوب نگه داشتن دورچشم توصيه ميکنند تا از کرم مخصوص به خودش استفاده کنيد چراکه مشکلات ناحيه دورچشم ممکن است به گونه اي باشد که مراقبت هاي پس از آنهم مهم و ضروري است.

گاها هم پيش ميآيد که مايعات بين بافت هاي زيرپوست جمع شده و باعث پف دارن شدن برخي از نواحي اطراف ميشوند، کرم دورچشم براي رفع تيرگي اطراف چشم بسته به ژنتيک و ارث دارد و عواملي مثل نورخورشيد، ترکيبات خوني و سن ميتواند در آن تاثيرگذاري داشته باشد.

a3_9d3v.jpg

کرم دورچشم چه فوايدي دارد؟

يکي از هدف هاي اصلي کرم دورچشم را به غير از روشن کردن نواحي مربوط به خودش ميتواند ازبين برنده چروک هاي دورچشم نيز باشد، چراکه با رسانيدن مواد مغذي و مفيد به دورچشم ميتواند يک کمک کننده خوب باشد.

هنگاميکه دنبال کرم دورچشم مناسب پوست خودتان ميگرديد، بهترين موارديکه ميتوانيد پيدا کنيد کرم هاي بدون بو و صدحساسيت است. کرم هاييکه عطر زيادي دارند براي استفاده دورچشم اصلا توصيه نميشوند.

آشنايي با دورچشم جوان کننده

بعضي از کرم هاي دورچشم داراي موارد کافئيني هستند که ميتوانند به صورت موقت باعث سفت شدن پوست اطراف چشم شوند که تاثير سريعتري روي چهره ايجاد ميکند. کافئين باعث بهبود گردش خون شده و پف اطراف چشم را ميتواند کمتر کند.

اگر اينجور کرم ها را قبل از استفاده درون يخچال يا جاييکه سرد هست بگذاريد و بعد از آن براي اطراف چشم استفاده کنيد، ميتواند به راحتي پف را بخواباند. به طور کلي کرم دورچشم در اکثر مواقع حاوي موادي هست که در کرم هاي صورت از آنها نيز استفاده ميشود که تنها ميزان و درصد استفاده شده در هرکدام متفاوت است.

اگر از کرم هايي که براي صورت استفاده ميکنيد که داراي مواد ضعيف هستند و در اطلاعات آنها استفاده براي دورچشم را بلامانع دانسته، مشکلي ايجاد نميکند.

ولي کرم هاي ازبين برنده جوش يا ضدچروک صورت به خاطر داشتن مواد تشکيل دهنده قوي، درصورتيکه براي دورچشم استفاده بشود ميتواند التهاب آور باشد و يا عارضه هاي جديدتري را ايجاد کند.

براي استفاده از کرم دورچشم از چه سني بايد اقدام کرد؟

استفاده از کرم دورچشم زمان مشخصي ندارد و در هرسني ميتوان از آن استفاده کرد چراکه مراقبت هاي پوستي در هر سن و زماني ميتواند مورد توجه قرار بگيرد. منظور از اين مسئله اينست که هر سني را ميتوان براي استفاده از کرم دورچشم شروع کرد و استفاده از آن براي جوانان و نوجوانان دختر مشکلي ايجاد نميکند.

اگر در سنين نوجواني و جواني هستيد، دنبال کرم هايي باشيد که تنها خاصيت مرطوب کنندگي داشته باشد و استفاده از انواع کرم دورچشم، ضد چروک و رفع تيرگي چشم در اين برهه زماني پيشنهاد نميشود.

اگر در حال خواندن اين مطلب بوده و در هر بازه سني هستيد، و از کرم دورچشم استفاده نميکرديد به ديربودن استفاده از آن فکر نکنيد چراکه هر موقع استفاده کنيد ميتواند اثربخش باشد.

هرچه سن بالاتر ميرود، براي استفاده از کرم ضدچروک دورچشم و انواع کرم هاي ضدپيري صورت هيچ موقع دير نيست چراکه حداقل از پيري زودرس پوست در روزها و ماه هاي آينده ميتوانيد جلوگيري لازم را به عمل آوريد که در ساده ترين حالت ممکن، پوست خود را ميتوانيد از راديکال هاي آزاد و مواد مضر در محيط محافظت کنيد.

کرم دورچشم فقط براي استفاده دختران و بانوان نيست، بلکه آقايان هم براي مراقبت هاي پوستي خودشان ميتوانند از اين کرم استفاده کنند. البته بايد اين نکته را هم در نظر گرفت که اگر در سنين بالا قرار داريد، کرم دورچشم ميتواند به عنوان يک معجزه کننده عمل کند و در زمان کوتاهي چين و چروک شما را از بينن ببرد ولي حداقل بدانيد که با تغذيه و محافظت هم ميتوان از چروک شدن بيشتر و آسيب به پوست جلوگيري کرد.

خيلي از افراد در زير پوست هاي خود چربي هايي دارند که به صورت دانه و يا لکه هاي برجسته هستند که بايد بدانيد هيچ کرم دورچشم نميتواند اين چربي ها را به طور کامل از بين ببرد.

کرم دورچشم را از کجا تهيه کنيم؟

برندهاي کرم دورچشم باتوجه به زياد بودن در بازار، بهتر است از جاي معتبر و يا افراديکه قبلا از برند معتبري استفاده کرده و رضايت حاصل شده استفاده کنيد. باتوجه به اينکه در وسايل آرايشي و بهداشتي موجود در بازار هم ميتواند تقلب و فيک وجود داشته باشد، بايد بتوانيد برند اصل و برند فيک را از هم تشخيص دهيد که اين مورد درصورتيکه نميتوان اصل را از غير اصل تشخيص داد ميتوان به کارشناس و مشاور مربوط به خودش واگذار کرد. در فروشگاه اسکين بازار با تنوع محصولات مختلف در زمينه آرايشي و بهداشتي خصوصا خريد کرم دورچشم ميتوانيد به راحتي خريد خود را انجام دهيد.

فروشگاه اسکين بازار ارائه کننده انواع مختلف لوازم آرايشي و بهداشتي بوده که برندهاي معتبر را براي مشتريان خود ارائه ميکند. شما ميتوانيد انواع محصولات دورچشم و ساير لوازم آرايشي را با قيمت مناسب و باکيفيت بالا تهيه و درب منزل خود تحويل بگيريد.

اگر نياز به مشاوره آرايشي و بهداشتي داشتيد، کارشناسان اسکين بازار در کنار شما هستند تا هرگونه سوال در زمينه هاي مختلف آرايشي را جواب داده و به شما در انتخاب بهترين گزينه کمک کنند. همين حالا به فروشگاه اسکين بازار برويد و از محصولات ديدن فرماييد.

منبع : قطره

بازدید : 9
سه شنبه 8 آذر 1401 زمان : 8:50

به گزارش رسانه هاي خبري وکيل VIP، بهترين وکيل پايه يک دادگستري، سايت vakil.vip که يک سايت ارائه خدمات حقوقي به صورت تخصصي بوده در حاليکه يک وکيل پايه يک دادگستري نهايتا در يک يا دو حوزه خاص مي تواند به صورت تخصصي فعاليت نمايد، اما يک موسسه حقوقي با دارا بودن دپارتمان هاي تخصصي مختلف و بهره مندي از خدمات مجموعه اي از وکلا، حقوقدانان و کارشناسان ارشد مي تواند مجموعه از از خدمات تخصصي حقوقي را به جامعه هدف خود عرضه نمايد است با ارائه سرويس‌ها و خدمات جديدي در اين حوزه قصد دارد ارائه خدمات حقوقي به صورت تخصصي و استفاده از خدمات حقوقي انحصاري و متخصص در زمينه فعاليت هاي عمومي و خاص را تسهيل کند.

اولين قدم در هر پرونده حقوقي يا کيفري انتخاب بهترين وکيل پايه يک دادگستري در مشهد است. انتخاب بهترين وکيل از مهمترين اقداماتي است که براي حل مشکلات حقوقي بايد در نظر بگيريد. معيار انتخاب يک وکيل حرفه اي، شخصي است که تخصص او در دعوي مورد نظر شما باشد که به وي، وکيل متخصص يا وکيل VIP مي گويند. با توجه به بزرگي دادخواست‌هاي حوزه هاي مختلف، يک وکيل vip بايد از پيچيدگي موضوعات مربوط به اين موارد آگاهي کافي داشته باشد تا بتواند به درستي حقوق موکل را ادعا و بازيابي کند.

همچنين يک وکيل متخصص دعاوي خصوصي و عمومي مي‌تواند تمام جوانب موضوع اختلاف را ارزيابي کرده و با توجه به پرونده موکل خود، از آن دفاع کند. يکي از خصوصيات مهم وکيل خوب در موسسه وکيل وي آي پي، دانش حقوقي متناسب با نوع تخصص حرفه اي خويش است. ملاک شما براي انتخاب بهترين وکيل در مشهد چيست؟ مدير عامل موسسه وکيل VIP در زمينه ضرورت‌ها و دلايل راه‌اندازي اين وب‌سايت گفت: «با توجه به رشد روش هاي اقتصادي نوين، تنوع معاملات اقتصادي و سرعت پيشرفت علم و اطلاعات در جهان، اقدام به ايجاد 8 دپارتمان تخصصي حقوق در جهت رفع نياز هاي حقوقي جامعه نموده است و هر کارشناس ارشد يا وکيل فقط در حوزه تخصصي خود مبادرت به ارائه مشاوره، وکالت و يا ساير خدمات حقوقي مي نمايد که مسلما نقش مهمي در ارتقا کيفيت و موفقيت خدمات حقوقي مورد نظر با کمترين هزينه هاي جاري را داشته و باعث مي شود تا حضور وکيل در اجتماع بيشتر از گذشته احساس شود.»

وکلاي مجموعه وکيل vip متخصص و وکيل پايه يک دادگستري مشهد در زمينه هاي خانواده (طلاق، نفقه، اجرت المثل، مهريه نفقه فرزند، اثبات عسروحرج زوجه)، ملکي (تخليه، خلع يد، تصرف عدواني و…)، کيفري (توهين، افترا، تهديد، فحاشي، مواد مخدر، کلاهبرداري اينترنتي، ضرب وجرح، قتل، سرقت و …)، کميسيون ماده 100، حقوقي و… مي باشند و مي توانند به شما مشاوره حقوقي آنلاين فوري و مشاوره حقوقي تلفني 24 ساعته بدهند. قبول وکالت، مشاوره حضوري و غيرحضوري درحوزه‌هاي مختلف حقوقي، کيفري، ثبتي، ملکي، مهريه، طلاق و … که تخصص مجموعه وکيل وي آي پي مي‌ باشد که با پشتکار توانسته خود را در زمره بهترين وکيل مشهد قرار دهد.

مجموعه وکيل وي آي پي، پرونده‌‌هاي بسياري در دعاوي، وکيل خانواده (اثبات زوجيت، انکار زوجيت، اثبات نسب، نفي نسب، اثبات کفالت، اثبات رجوع، ثبت واقعه رجوع، ثبت واقعه طلاق، اجازه ازدواج، الزام به بذل مدت، الزام به ثبت ازدواج، استرداد جهيزيه، اعلام تمکين)، وکيل ملکي (اثبات مالکيت، اثبات وقفيت، اثبات توليت موقوفه، اثبات شراکت، اثبات حق ارتفاق و انتفاع، اثبات نسق زارعانه، اثبات حريم ملک، خلع يد، تسليط يد، قلع و قمع مستحدثات و نزع اشجار)، ارث (دعاوي مربوط به وصيت، اثبات وصيت تمليکي، اخراج ثلث، تنفيذ وصيت نامه، رد وصيت نامه، تحويل موصي به، عزل وصي از وصايت)، وکيل امور حسبي ( اثبات کفالت، حکم کفالت و سرپرستي، صدور حکم رشد، صدور حکم حجر، رفع حجر) و … موفق عمل کرده است. وکيل VIP (وکيل متخصص)، وکيلي است که درحوزه کاري خود در علم حقوق داراي مهارت و تجربه کاري وموفقيت بالايي باشد. يکي از مهم‌ترين موضوعات و نقاط مهم در انتخاب وکيل اين است که شخصي که قرار است پرونده‌اي به‌عهده بگيرد تخصص و دانش کافي در اين حوزه داشته باشد و به اين دليل امر وکالت يک مسئله کاملاً تخصصي مي‌باشد. مجموعه وکيل VIP با به کارگيري بهترين وکيل پايه يک دادگستري، سالهاست ارائه دهنده خدمات حقوقي به صورت تخصصي بوده است.

معيار انتخاب يک وکيل حرفه‌اي، شخصي است که تخصص او در دعوي مورد نظر شما باشد که به وي، وکيل متخصص يا وکيل VIP مي‌گويند. اين مجموعه داراي سابقه وکالت در پرونده‌‌ هاي مربوط به دعاوي کيفري و حقوقي مي‌باشد. وکلاي متخصص شامل وکيل طلاق، وکيل ملکي، وکيل امور حسبي، وکيل ارث، وکيل امور مالي، وکيل امور ثبتي، وکيل خانواده و … مي‌باشد. بهترين وکيل را براي دعوي حقوقي يا کيفري خود از وکيل وي آي پي بخواهيد. گفتني است موسسه وکيل VIP، به مناسبت اين رونمايي، اقدام به تاسيس موسسه حقوقي وکيل VIP کرده و علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر در زمينه فعاليت‌ها و خدمات آن مي‌توانند به سايت موسسه وکيل VIP به آدرس vakil.vip مراجعه کنند.

ارتباط با وکيل وي آي پي: تلفن مشاورين حقوقي: 09152491040 09152491050 تلفن دفتر: 37063330-051

آدرس: بلوار کلاهدوز‌ _ کلاهدوز 54 ساختمان جام‌جم طبقه مثبت‌3 اداري واحد 314

بازدید : 11
پنجشنبه 3 آذر 1401 زمان : 16:16

وکيل اداره کار مشهد در زمان بروز اختلاف بين کارگر و کارفرما و در نظر دارد از کارفرما شکايت کند وکيل کارشناس اداره کار در مشهد و آشنا به قانون کار و حقوق کار. ابتدا مشاوره و سپس به نمايندگي از موکل در مرجع حل اختلاف اداره کار در مشهد نيز تا زمان پرداخت کامل حقوق مسئول مي باشد.

وکيل اداره کار در مشهد در صورت بروز اختلاف بين کارگر و کارفرما، ترجيحاً قبل از انجام اقدامات قانوني با وکيل اداره کار در مشهد مشورت و سپس اقدامات لازم را انجام دهد.

به گفته وکيل متخصص اداره کار، انواع قراردادهاي کار به طور کلي عبارتند از:

1- عقد موقت

قراردادهاي کاري قراردادهايي هستند که تاريخ فسخ قرارداد ندارند و در اين گونه قراردادها مي توان زمان کار را نيمه وقت يا تمام وقت در نظر گرفت و به ياد داشته باشيد که قراردادهاي شفاهي در کارهايي که جنبه مستمر دارند دائمي تلقي مي شوند. عقد شفاهي نيز توسط وکيل اداره کار در مشهد قابل اثبات مي باشد.

2- قرارداد کار ثابت

قرارداد کار معين قراردادي است که براي انجام کار خاصي منعقد مي شود که زمان اجراي آن به طور خودکار با خاتمه کار مورد نظر منقضي مي شود. در اين نوع قرارداد مي توان بند زماني براي اتمام کار نيز در نظر گرفت. ضمناً امکان ترکيب نوع پاره وقت يا تمام وقت با آن وجود دارد.

اين دو نوع قرارداد، اشکال کلي قراردادهاي کار عادي و عادي هستند و هر کدام مي توانند داراي شرکت هاي فرعي باشند که با ترکيب سه نوع اصلي و قرارداد پاره وقت مي توان آنها را منعقد کرد

https://v.gd/6hBQgs .

اهميت استخدام وکيل و مشاوره از اداره کار

وکيل کارفرما

آنچه در متن قرارداد مي تواند شامل تعهدات کارفرما باشد، علاوه بر تعهدات مقرر در قانون، تعهداتي است که مطابق عادات معمول و شرايط خاص کارگاه شما به وجود آمده است و همچنين بايد تعهد دهيد. آنها را به کارگران جديد.

تعهد به تامين مسکن، ارائه خدمات اياب و ذهاب، تعيين زمان و تعهد به استرداد سفته براي اطمينان از عملکرد خوب کاري، ارائه يک وعده غذايي در هر شيفت کاري، تعهد به تامين مهدکودک براي کارگران داراي فرزند و ساير تعهداتي که مي توان بر اساس شرايط هر کارگاه بسيار متنوع باشد.

يک وکيل خوب در مشهد حتي اگر کارگاه شما مشکل خاصي در اين قسمت نداشته باشد، کارفرما مي تواند حداکثر تا پنجم ماه بعد، پرداخت حق بيمه تامين اجتماعي و همچنين پرداخت حقوق و مزايا را متعهد شود.

وکيل کار

الزام به عدم ترک کار اداري بدون دليل موجه قبل از انقضاي قرارداد، نياز به نگهداري برخي تجهيزات گران قيمت و الزام به تحويل و انتقال آن در پايان هر شيفت کاري و الزام به واگذاري. قبوضي كه ضامن حسن انجام كار باشد و امكان اجرا و برداشت سفته توسط كارفرما را بپذيرد. در صورتي که کارگر به تعهدات خود عمل نکند، تعهد به پذيرش مواردي مانند اضافه کاري يا مرخصي کار در صورتي که طبق الگوي کار الزامي باشد، تعهد به شرکت در دوره آموزشي يا کارگاه بازآموزي به تشخيص کارفرما، تعهد به رعايت اصول ايمني و پذيرش غرامت براي خسارات احتمالي ناشي از عدم رعايت اصول فني و اصول ايمني

https://www.rohwrestling.com/content/roh-world-tv-champion?page=107#comment-144662

http://www.rn-tp.com/news/class-2016-2017-welcome?page=157#comment-136035

https://www.rmp.gov.my/arkib-berita/keratan-akhbar/2016/02/29/tetap-puas-walaupun-seri

https://chouchkette.paroledemamans.com/le-camion-qui-livre

https://jagdverband.23video.com/jagdverband-wildschweine#comment81122704

https://avalon.granicusideas.com/ideas/buy-google-voice-accounts-100-percent-best-gv-number-for-sale?page=8

https://www.pantown.com/board.php?id=20354&area=3&name=board6&topic=101&action=view

https://avalon.granicusideas.com/ideas/sclerotherapy-spider-veins-treatment-denver-thornton?page=20

https://iowacitysouth.extremebodyshaping.com/blog/2018/01/31/congratulations-to-our-10000-winner

https://emento-academy.23video.com/454655193-eksempler-pa-1

https://www.tripadvisor.com/Profile/vakilagav

https://www.4shared.com/u/F3JvWp6L/rabimi6592.html

https://disqus.com/by/vakilaga2630/about/

https://www.ted.com/profiles/39710452/about

https://weheartit.com/vakilaga2630

https://worldcosplay.net/member/1100675

https://p-tweets.com/vakilaga2630

https://list.ly/list/7nnZ-wkhyl-khyfry-mshhd?make_list_mode=true

http://ttlink.com/vakilaga2630

https://replit.com/@vakilaga2630

https://answerpail.com/index.php/user/vakilaga2630

.

تعداد صفحات : 9

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • نرم افزار مديريت مشتريان
 • موسسه مهاجرتی در شیراز
 • چيتا وي پي ان
 • چيتا وي پي ان
 • نمايندگي تعمير يخچال ال جي در اصفهان
 • آموزش سئو در زوميت
 • موسسه حقوقی
 • نرده راه پله
 • آموزشگاه آشپزي
 • سامسونگ اقساط
 • خواص گلاب برای پوست
 • ارسال پیامک به لیست سیاه
 • ارسال پیامک به لیست سیاه
 • دانلود فيلم خارجي
 • وب و سئو
 • دانلود فيلم خارجي
 • smin slehi
 • سایبان برقی
 • سایبان برقی
 • آموزش کاتلين
 • سایبان برقی منصف
 • Chocolate Milkshake
 • ويدئو آموزش شارژ کارتريج ليزري HP
 • سئو کار حرفه اي
 • اسليو معده
 • دوره هاي آموزش برنامه نويسي براي شروع
 • گرامر زمان Present Perfect
 • آداپتور صنعتي
 • خرید سی پی
 • خريد رزين اپوکسي
 • خريد رزين اپوکسي
 • صمد وليزاده
 • بهترين طراح ويلا
 • خبرگذاري آراد
 • شرکت اتيه انرژي تلاش
 • بام ساز مجري سقف شيرواني
 • فروشگاه اينترنتي بانيليون
 • گات ترکي
 • باغ ايراني
 • تهران گاردن
 • https://ardabildesign.ir/
 • صنعت گستر سامان
 • https://sports-news.ir
 • لنت لاين
 • فروشگاه اينترنتي شهر تلويزيون
 • سيلک فکتوري
 • بيسکوتي کيک
 • فروشگاه اينترنتي خانم گل
 • قفسه مغازه
 • طراحی سایت اصفهان
 • خرید ویلا در زعفرانیه کردان
 • خرید ویلا در زعفرانیه کردان
 • فروشگاه اينترنتي تاپ فروش
 • دانلود فیلم
 • دانلود فیلم
 • نمایندگی هایک ویژن
 • دانلود رمان
 • لیست قیمت دوربین اچ دی هایک ویژن
 • لیست قیمت دوربین آی پی هایک ویژن
 • موبو ارز
 • قيمت طراحي سايت
 • خودروبر امید
 • باغ استور
 • خرید رپورتاژ EDU
 • محصولات نانوسان
 • انگلیسی برای کودکان
 • انگلیسی برای کودکان
 • انگلیسی برای کودکان
 • همایش های دانش آموزی
 • stories for kids free
 • short story for kids
 • moonzia
 • آموزش نقاشی کودکانه
 • golchin
 • هزینه و شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی
 • دانلود بازی کامپیوتر کم حجم
 • اقامت قبرس با خرید ملک
 • بارداری خطرناک
 • اقامت قبرس با خرید ملک
 • کفش بلور
 • تاریخچه آدیداس
 • telegram smm panel
 • تبلیغات پاپ آپ
 • آیین نامه راهنمایی و رانندگی
 • سایت رایگان
 • نمونه سوالات آیین نامه
 • ایران سی ان
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 181
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 9
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 4
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 24
 • بازدید ماه : 39
 • بازدید سال : 1227
 • بازدید کلی : 9050
 • کدهای اختصاصی